7. kapitola – To je hodně špatnej vtip!

8. března 2016 v 14:30 | Bičik |  Just Like You by Bičik
Zmrtvýchstání...Ollie se probudila ráno akorát včas na snídani. Johanna byla dávno v čoudu, protože měla ve zvyku vstávat odporně brzo, aby stihla snídani i návštěvu knihovny a Ricky naopak spala jak zabitá a ze zkušenosti Ollie ví, že nemá smysl se pokoušet ji probudit. Dává přednost spánku než snídani.

V koupelně provedla ranní hygienu a objevila, že drahá Johanna nezapomněla po sobě nechat dáreček v podobě pomalovaného zrcadla, takže z něho nebylo nic vidět. Johanna totiž trpí představou, že má umělecký cit a má potřebu každou chvíli rozvíjet svoje umění všude možně. Normálně by to Ollie vyčistila pomocí hůlky, ale tu jaksi nemá, tak je to pak na Ricky, jestli se hodlá vzbudit.

Ve společence potkala pár prváků a druháků, co na ní civěli jak na blázna, ale neopováželi se nic říct. Nijak to neřešila a vypadla z tý drbárny, co nejrychleji to šlo. Další dáreček na ní čekal přímo před vchodem do společenky.

,,Lily, ty rošťando," mumlal si ten dáreček ze spánku, tak do něj Ollie drkla nohou, aby se ráčil probudit. ,,Ty jseš na sado maso, jo?" brblal pořád ze spánku.

,,Pottere!" křikla na něj, aby se laskavě probudil. James neochotně otevřel oči a kriticky si prohlédl Sullivanovou od hlavy až k patě. ,,Ty nejseš Lily!"

,,Co tady děláš? To jseš náměsíčnej nebo co?" vyjela na něj.

,,Ne, ne. To si pleteš. To je Remus," zašišlal James jak dítě.

Sullivanka protočila oči, zas toho génia nepochopila, ale bylo jí to u zadnice. ,,To je fuk. Padej si za Evansovou a mě dej svátek."

,,To bych velice rád, ale tipnul bych si, že Lily nikdy nezvažovala kariéru leseby," ušklíbnul se Pottřík smutně, jako kdyby to byla největší tragédie. Páč mu došlo, že jeho havraspárská nemesis ho zase nechápe, vytáhnul si z kapsy zrcátko a vrazil ho Ollie před obličej.

Ollie ztuhla na místě při pohledu na svůj odraz v zrcadle, čuměl na ní znovu protáhlej ksicht Jamese Idiota Pottera. Byla v tom transu tak dlouho, že kolem nich zvládlo projít několik studentů vycházejících z havraspárské věže a James jí několikrát lusknul prsty před obličejem. ,,Na jednu stranu by mě potěšilo, kdybys měla mrtvičku, ale chci zpátky svý tělo, tak přestaň dělat fóry, Olivo!"

Ta nenáviděná přezdívka, kterou James tolik zbožňoval, vrátila Ollie do fungujícího stavu. Hrubě popadla Jamese za předloktí a táhla ho veškerou silou kdovíkam. ,,Hej, to neplatí, že proti mně budeš používat moji vlastní sílu," vztekal se Jimbo a marně se snažil vymanit z jejího sevření. Nakonec to vzdal a nechal se tahat jako onuci.

Ollie dotáhla Jamese až do Brumbálovy pracovny, zaklepala na dveře tolik, že je málem vyrvala z pantů. Nejspíš zapomněla, že má jako James sílu jako bejk.

,,Tolik k tvojí úctě k autoritám, Olivo. Že se nestydíš," dobíral si jí Potříček.

,,Víš co, Pottere?" zeptala se ho vytočeně a zvedla mu jednu z rukou k obličeji. ,,Mluv k mojí ruce, protože zbytek je nasranej!"

Jimbo se toho samozřejmě chytil jako exkrement košile, popadl Ollie za ruku a mluvil k ní jako do mikrofonu: ,,Zkouška, zkouška, ruko, Oliva je játro."

Ollie stáhla ruku a nevěřícně zavrtěla hlavou. Ne, na něj nemá nervy.

,,Mám tu jednání, později!" ozvalo se z Brumbálovy pracovny. Olivia tak zuřila, že jí to bylo absolutně jedno a stejnak do ředitelova kumbálu vlítla. Kupodivu se zdál střízlivej, ale moc se na ní netvářil. Vysedával si u stolku a naproti němu vysedával Snape, který vypadal přímo vytočeně, když Ollie uviděl. Ach, na tuhle letitou vzájemnou nenávist mezi Potterem a Snapem regulérně zapomněla. Občas je dobrý vědět, že existuje člověk, kdo Jamese nesnese ještě víc než ona. Je na koho svést vraždu.

,,Pottere, vypadni, nemáš tu co dělat!" durdil se.

,,A ty tu snad bydlíš, Srabusi?" zeptal se svého oblíbeného Zmijky James, který se vyrojil zpoza Ollie.

Snape se ušklíbl. Tak nějak nechápal, proč mu do Srabuse nadává Sullivanová, s kterou nikdy žádné spory neměl. Sice se s ní zrovna nekámošil, ale taky jí nezadal žádnou příčinu k nepřátelství. ,,Máš novou přítelkyni a vnutils jí svá moudra?" tipoval si a určitě si v duchu spřádal složité plány, jak dělat Lilce Evansové vrbu, jakmile zjistí, že jí Potter zahejbá.

Brumbál si hlasitě odkašlal, aby na sebe upozornil. ,,Mohu vám připomenout, že tohle je pořád škola a já jsem tu autoritou, kterou právě vnímáte, jako bych byl pouhý vosk?"

Snape si to uvědomil jako první, vzpřímeně se posadil a zadíval se omluvně na ředitele. ,,Promiňte, pane profesore. Občas se kvůli tomuto ignorantskému individuu nechám unést."

James si odfrknul. ,,Tomu řikáš unešení? To ses teda odvázal, Srabusi. Smekám ti," řekl pobaveně a udělal před ním se smíchem pukrle. Jednou toho suchara donutí sprostě nadávat jako že se James Potter jmenuje.

,,Má toto divadlo pointu, slečno Sullivanová?" zeptal se Brumbál nechápavě a nepěkně si měřil Jamese skrz svoje půlměsíční brýle. Jsou mu ty pidi sklíčka vůbec k něčemu? Vypadaj prakticky asi jako brzdy v pohřebáku.

Ollie kopla do Jamese, který tam šaškoval jak panička z devatenáctého století. ,,Ano, profesore, máme akutní problém. Omlouvám se za vyrušení, ale toto vážně nepočká."

,,Tak najednou jsme jako milius, jo?" neodpustil si poznámku James, který si mnul zasaženou nohu. Jemu pořád nadává, jako kdyby jí za to platili a Brumlovi neřekne ani píp?

Snape se ušklíbl, jako kdyby spapal citrónek. Snad poprvý v životě uslyšel Pottera říct něco, co by se dalo pokládat za zdvořilost. Je nemocnej?

,,Severusi, omluvíte nás na moment?" zeptal se Brumla Snapea, který se na moment zapomněl, když Pottera pozoroval, jako kdyby byl Frankensteinovo monstrum.

,,Jestli se ho chystáte seřvat na dvě doby, tak s radostí," prohlásil Zmijka se škodolibým úsměvem na tváři.

,,Severusi," okřikl ho Brumla. Snape si odfrkl a se znechucením se odporoučel z pracovny. Samozřejmě nezapomněl probodávat Ollie/Jamese pohledem.

,,Tak co mě po chcete, že to nepočká?" zajímal se Brumla a pobídl je, aby si sedli do křesel u jeho stolu. James vyrazil jak střela k tomu, ve kterém neseděl Snape. Nemá zájem o vši a ostatní živočichy, které si Snape chová jako domácí mazlíčky ve svých vlasech.

Ollie si div neplácla do čela, když ten úkaz uviděla. Nakonec to nechala být, sedla si do křesla po Snapeovi a spustila slovní průjem o tom, co se jim s Jamesem v posledních 24 hodinách přihodilo a Brumbál nezvládal nic jiného než čučet jak půl prdele z křoví.

James ji celou dobu fascinovaně pozoroval a pak jí zatleskal. ,,Respekt, Olivo, nikdy jsem neslyšel člověka na jeden nádech vypustit tolik slov. Anebo mám tleskat zásobě kyslíku v mejch plicích? Tomu řikám existenční dilema."

Ollie se na to pako zamračila a ukázala na něj nevybíravě prstíčkem. ,,Chápete, že takhle nemůžu existovat byť jen další vteřinu?"

Brumbál si prohrábl svůj plnovous a z něj si vytáhl pytlík gumových medvídků. Kde ho tam skladoval, bylo ovšem záhadou. Pytlík si otevřel a pár gumídků si vrazil do pusy. ,,Chcete taky?" zeptal se, když si uvědomil, že ještě nenabídl a natáhl ruku s pytlíkem směrem k nim. Ollie na sáček nechápavě zírala a zvažovala možnost, že Brumla je tak starej, že je nedoslýchavej a nic z jejího proslovu neslyšel.

James pokrčil rameny a okradl Brumlu o celou hrst. Nezapomněl to žvejkat jak největší čuně s otevřenou pusou. ,,Nová příchuť, ne?"

Brumla se potutelně usmál. ,,Myslel jsem si, že si ze mě utahujete, slečno Sullivanová, anebo že moje včerejší kocovina ještě neodezněla, ale teď nemůžu popřít, že tahle osoba přede mnou není nikdo jiný než James Potter."

,,Ne asi," zabrblal Jim a netrápilo ho, že mluví s plnou pusou. Po chvíli natáhl ruku směrem k Brumlovi a zaškemral. ,,Eště."

Brumbál se hlasitě zachechtal a dal Jamesovi celý pytlík. Ten se na něj vrhnul jako divá zvěř. ,,Věděl jsem, že příchuť kyselého jablka oceníte, pane Pottere."

,,To je jabko? Já to měl za borůvky!"

Ollie nevěřila vlastnim uším. Pokládala tuhle záležitost celkem za krizovku a oni tady probíraj pitomý bonbóny. ,,Copak jsi někdy viděl zelený borůvky?" nemohla si přesto nerejpnout, tupost Pottera ji totiž přiváděla k šílenství.

James spolknul, co měl v puse. ,,Já viděl věcí. Říďo, třeba by vás zajímalo, že Oliva má mateřský znamínko na..." Ollie mu vrazila takovej pohlavek, že upustil pár medvídků na zem. Ignorovala, že padlý "hrdiny" oplakával a vrátila svoji pozornost bradavickému řediteli. ,,Prosím vás, řekněte mi, že víte, jak nás toho zbavit. Já nechci skončit u sv. Munga."

,,Né, Šmudlo, ty né," brečánkoval si tam James v křesle a posmutněle sledoval jednoho z medvídků na zemi. Hérečka.

Brumbál se taky kupodivu rozhodl nahodit ignor vůči Jimbovi. ,,Tvrdíte, že navzájem vidíte svou pravou podobu?"

,,Přésně, ale to je nám platný jak automat na kondomy ve Vatikánu," odpověděl Potřík, zjevně se ho dotklo, že mu nikdo nevěnuje pozornost, tak ji musel na sebe okamžitě strhnout.

Ollie obrátila oči v sloup. Proč ji ani nešokuje, ža takhle obyčejně mluví s ředitelem? Není divu, že McGonagallová ho tak nesnáší, jestli s ní takhle taky mluví.

,,Nevím, pane Pottere, můžu říct z vlastní zkušenosti, že úplně zbytečné tam nejsou."

Sullivanka zděšením vykulila oči, tohle nemusela vědět, kdežto Potřík zbystřil. ,,Úhůů, prosím, že to bylo s knězem?"

,,To gentleman nikdy nepoví," řekl Brumbál a tajemně se pousmál.

James hvízdnul. ,,Respekt, Brumlo!" Nato zvedl pravačku do vzduchu v naději, že si s ním Brumbál plácne.

Očividně tenhle Jamesův kamaráčoft s říďou má svoje hranice, když se placáku nedočkal. Ollie si pomyslela, že Potter tu vážně musí trávit každej den, když si tohle na Brumbála dovoluje. Kdo ví, co všechno vyvádí, když je tu na koberečku společně s Blackem. ,,Zpátky k věci, přeci si tu nenecháme pobíhat studenty s prohozenými těly. To bych měl od Minervy denně na talíři. Pokud jste lechtiví, doporučoval bych vám nehýbat se," poradil jim, zamířil na ně svojí hůlkou a použil na ně neverbální kouzlo.

Sullivanka se nehýbala, jak jí bylo razeno, ale to by nebyl Potřík, kdyby někoho poslechl. Proto skončil na zemi v záchvatech smíchu, jak ho účinek kouzla lechtal.

,,Idiot," zamumlala si bruneta pod vousy. Normálně by se chvíli zarazila nad tím, že kleje před ředitelem, ale vzhledem k tomu co si na něj dovoluje Potter, tohle nic nebylo.

Brumbál stáhl hůlku a Jamese se přestal chechtat jak malej. Rozhodně se pobaveně neuculoval jako předtím, spíš vypadal, jako kdyby mu někdo nakopnul štěně.

,,Co se děje?" vyděsila se Ollie. ,,Že ten pakoň špatně namíchal protijed a smrtelně nás otrávil?"

,,Hej! Taky neurážim tvoje schopnosti, i když bych klidně moh zdrbnout, že tvoje Vronskiho finta stojí za pendrek," poznamenal Potter a sebral se ze země.

Sullivanka pevně stiskla čelist, aby spolkla nadávky na jeho adresu. ,,Když ho zabiju, pomine to kouzlo? Klidně to risknu."

,,Obávám se, slečno Sullivanová, že v Azkabanu by se vám nelíbilo. Jejich strava je nevýrazná a společnost poněkud jednotvárná a nudná," zavtipkoval Brumla, ale z tváře mu nezmizel ustaraný výraz.

,,V tom případě by tam byla jako ryba ve vodě," prohlásil James s úsměvem.

,,Držíš ty někdy hubu anebo to je pro tebe fyzicky nemožný?" zajímala se havraspářanka.

,,Občas, když spim, ale to mám podle Siriuse tendenci vyprávět děj svejch akčních snů," odpovědělo pohotově to pako. ,,Tak jak, Brumlo? Není čas na hru tajemnýho dědečka!"

Brumbál se ani neurazil, což Ollie zarazilo. To je to s nima tak špatný? ,,Bojím se, že vám dnes nepomůžu. S tak pokročilou magií jsem se ještě nesetkal. Pokusím se najít řešení, ale lektvar, který jste použili, měl fungovat. Stavte se za mnou za týden a uvidíme o kolik budu moudřejší. Do té doby bych vám doporučoval nikomu neříkat o vaší... situaci a předstírat, že je všechno naprosto v pořádku."

,,Že nás taháte za fusekli? Vždyť jste děd Vševěd!"

,,Navzdory povídačkám nevím vše, pane Pottere."

,,Moment, to chcete říct, že máme po 7 dní před všemi včetně učitelů předstírat, že jsme ten druhý?" děsila se Sullivanka.

,,Přesně tak."

***

Potter se Sullivanovou po tomhle oznámení začli tolik vyšilovat a nadávat, že je musel Brumbál vyhodit, jinak by mu ruply nervy a on si chce ponechat image pohodovýho staříka. Dokonce se úchylil k tomu, že změnil heslo, takže se do jeho pracovny nemohli znovu dostat.

Ollie na chodbě odevzdaně padla na zem a odmítala se celej tejden zvednout. Klidně se tu utáboří, je jí to jedno, odmítá hrát si na Pottera!

James tenhle názor sdílel, ale ne na dlouho. Mozeček mu totiž automaticky kul pikle. Je specialista v lumpárnách, nemůže nechat takovou boží příležitost jen tak. Sullivance nakecal, že se jde znovu schovat do Komnaty nejvyšší potřeby a o její společnost nestojí, takže ať ho tam neobtěžuje, ale jakmile byl pryč z jejího dohledu, se smíchem vyrazil na havraspárskou kolej...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 1. dubna 2016 v 22:40 | Reagovat

žvýkání s otevřenou pusou? tak na to jsem alergická...měla jsem co dělat, abych nerozmlátila obrazovku noťasu (a to bohužel bez legrace)
teda ale že bude s pytlíkem bonbónů taková sranda, to jsem nečekala :D
zbožňuju Ollie! ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.