CHAPTER TWENTY FOUR

27. dubna 2016 v 18:13 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Brumlo, Brumlo...


Jediné, co ředitel už poslední hodinu slyšel, bylo v podstatě "ne", "ne", "ne" a "trhni si". Prostě tvrdý nesouhlas. To se mu pro jeho modré oči nestává často, šok.

,,A smím vědět, proč jste oba tak proti? Pokud vím, pan Archer je více než jen schopný se o sebe postarat, přeci jen vyrůstal mezi… takovými lidmi."

To byla voda na Lynnin mlýn a hnedka ředitele nepřímo sjela. ,,Bude nanejvejš tak den po škole a vy byste ho hned cpali mezi nejzapřísáhlejší Smrtijedy. Copak to zní jako nehorázná chvostovina jenom mě?"

,,Teď si říkají Věrní," opravil ji hned Snape svým "Hujer" podlézavým tónem.

,,No tak teda soráč no," ironicky se omluvila Lynn, ,,ale podstata je pořád stejná."

Snape přimhouřil oči tak, že kdyby je zavřel, tak ve výsledku vypadá úplně stejně. ,,Nerad to přiznávám, ale slečna Fletcherová má pravdu. Znám ho od narození, i kdyby se to opravdu stalo, potřeboval by spoustu času na tvrdou přípravu."

,,To je nápad," zaradoval se Brumbál a skoro až tlesknul nadšením. ,,Připravíme pana Archera, jen tak pro sichr, že bychom ho doopravdy potřebovali u otce, ale narafičíme to tak, aby o tom ani nevěděl." Aneb tolik k tomu, že tajná buňka odporu údajně pracuje na záložním plánu, aby byl Nick mimo veškeré dění a o ničem nevěděl.

Jedinému přítomnému (bývalému) Smrtijedovi se kroutily vnitřnosti a skřípaly zuby, už i Brumbál chytil nemoc zvanou severoirština, to mu ještě chybělo, co to bude příště? Zavede na škole anarchistický kroužek?

Lynn se to snažila pobrat, ale nějak se nedařilo. ,,Asi mi tady něco uniká, ale jak to chcete jako udělat?"

,,Nemýlím-li se, nitroobranu už jste probírali, že?"

,,No, potkali jsme ji, ale s tim, co Nick umí, by mezi Smrtijedama…Věrnejma," opravila se, ,,nevydržel ani pět vteřin."

,,Ideální podmínky. Dáte mu nedostatečnou a Severus ho bude moci připravit," tetelil se Brumla štěstím, jak to lišácky vymyslel a nic ho v tu chvíli nemůže trumfnout.

,,Vzhledem k rozsáhlejším zkušenostem tady slečny, bych doporučoval, aby Nickovo 'doučování' převzala," zahuhlal Snape se sebezapřením. Současně s tím ředitelovi vypálil rybník a zkazil veškerou radost.

Lynn se zamračila a chvíli to zpracovávala. ,,Vážně v tom byl snad někde ukrytej kompliment?"

,,Nezvykejte si," setřel ji Snape bez sebemenšího zaváhání.

Dokonce i Brumbál se tomu usmál. Takové události se nedějou často… spíš vůbec ne.

,,Dobře, nemám nic proti…"

,,Ale?" dorážel Brumbál.

Fletcherová celou dobu zírala na Snapea, doufala, že ho svým pohledem přesvědčí. ,,Možná budu potřebovat malou službičku… no spíš velkou." Když už se tak elegantně vyhnula prozrazení toho, že s Nickem udržuje přísně tajný románek, tak z toho potřebovala vytřískat co nejvíc do budoucna.

,,O co jde?" zavrčel Snape nepřátelsky, takové přepadávky z duše nenávidí.

,,Ještě to neni úplně tutovka, ale doufala jsem, že byste mi moh s něčím pomoct."

,,O co jde?" zopakoval Severus a začínal být naštvaný. Vydírat ho a ještě neříct co za to? To se přece nedělá, ne jemu!

,,Nebojte, až to bude aktuální, o všem vám kváknu… snad to vyjde."

Brumbál je celou dobu sledoval a taky nevěděl, která bije, ale i když je po drbech jako divý, tak tohle si prozatím nechá ujít, však on se vždycky všechno nakonec dozví. ,,Řekl bych, že je to pro dnešek vše. Děkuji, že jste přišli." Ještě měl říct "pokračování příště" a bylo by to jak z hodně špatného seriálu. Pro profesory to ale bylo i tak jako startovní výstřel a skoro se až předháněli v tom, kdo z ředitelny vypadne dřív. Ten bídák Snape má ale delší nohy…

,,Teroristi vyhráli, Myles zase dostane, co chce," prskala Fletcherová dostatečně nahlas, aby ji Brumbál nepřeslechl a v tu chvíli by bratrovi nejradši zakroutila krkem, jak jinak by se říďa dozvěděl o tom slavném plánu použít syna svině proti sviním…

,,Měl si vybrat Havraspár, když měl tu možnost," zaslechla Lynn těsně před odchodem nezaměnitelný hlas Moudrého klobouku, který se po vyčerpávající přepadovce ukládal zpátky ke spánku, aby vypiloval píseň speciálně složenou na závěr roku. Salazar to vzal, čím přesně myslel, že by si Nick pomohl, kdyby byl v koleji pro génie, když si nemohl vybrat otce, který by byl menší kretén, ale ten klóbrc se vždycky zdá, že ví něco víc, jenže to je samé 'co by kdyby' takže bezpředmětná diskuze. Archer se prostě musí pochlapit a poradit si.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 7. května 2016 v 21:35 | Reagovat

oh, come on! to jako vážně? nic víc se nedozvím? pche! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.