kapitola 68.: Provokácia musí byť...

7. dubna 2016 v 15:48 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej


,,Takže šmírovat malý holky se ti zachtělo?" řešila Dani kauzu ,,Wood a cizí kozy" soukromě, ale asi to neměla dělat.

,,Přestaň nebo budu šmírovat někoho jinýho a mnohem staršího." To zase neměl řikat on. Dani už podruhý za večer zajiskřily očka.

,,Tak si posluš" řekla mu jako by nic a začala si pomaličku vyhrnovat triko. To byl zděšenej výraz. Čim vejš bylo Daniino triko, tim byl Wood vykulenější.

,,Dost, jsou tady lidi," snažil se ji zarazit.

,,Ale no tak, vždyť už určitě všichni vědi, jakej jsi šmírák," dobírala si ho. Oloušek se zatvářil jak bůh pomsty, triko jí rychlostí blesku stáhnul a následně přes ní hodil svoji vlastní mikinu, která do tý doby ležela vedle něj.

,,Jed jsi vůbec dneska?" vzpomněla si na to, jak Potty řikal, že tak vypadá už od rána.

,,Vlastně ani ne, spíš jsem se snažil vyhnout se všem kontaktům tady na gauči," odpověděl. Dál čučel do ohně a demonstroval, co dělal. Dani ho chvíli pozorovala, než ji napad spásnej nápad. Rychle vstala a za nechápavýho pohledu řekla svému příteli, aby vstal a ráčil ji následovat.

Sice věděl kulový, co ta blonďatá osoba dělá, ale poslech. Hodnej pejsek, poslouchá paničku. Když byli asi tak dvě chodby od Jinak prostorově řešené dámy v růžovém, tak mu to nedalo a zeptal se: ,,Kam to jdeme?"

,,Najíst se přece," odpověděla jako by nic.

,,A kam? Večeře už skončila."

,,To ničemu nebrání se jít najíst."

Wood ještě něco křečkoval, než dospěl k inteligentní otázce: ,,A kam?"

,,Do kuchyně, kam jinam," odvětila, dál si to štrádovala a táhla ho za sebou. To má za to, že ji furt tahá na ošetřovnu, teď bude na "vodítku" on.

Wood se jen zašklebil a nedůvěřivě se zeptal: ,,A ty jako víš kde je?"

,,Já to jako vim, ty snad ne?"

,,Ne."

Nad tim Dani zakroutila nevěřícně hlavou a řikala si něco v češtině. ,,Takovou dobu tady strávil a neví! Mě vomejou, neděláš si náhodou srandu?"

Když odpověděl že ne a tvářil se přitom jak jojo, tak Dani došlo, že asi vážně nekecá. Potom ještě dál kecali, než se konečně dostali až ke vchodu do kuchyně.

,,To nevypadá na kuchyni a ty nevíš kde jsmé-é. Héhé," začal se pošklebovat.

,,Seš si jistej?" A zašklebila se na oplátku zase Dani, až se Woodíček lek. ,,Tak sleduj a uč se," odvětila mu replikou z nějakýho filmu, sáhla na divnou hrušku na obraze před Woodem a v tu ránu se otevřel vchod tam, kam měli namířeno. Jakmile vešli dovnitř, tak Woodymu spadla čelist, viděl to hafo skřítků a všeho kolem. ,,A už jsme zase u toho šmírování," pronesla Dani kousavou poznámku, když zpozorovala, jak se tváří, to ho vrátilo do reality. Aspoň se teď ví, čim toho docílit, že ano?

Tuto nejapnost Dani řekla, protože skřítci na sobě měli jen hadříky, co vypadaly původem jako utěrky, kromě jedný skřítky, která seděla u krbu a nasávala, na sobě měla bílou halenku a modrou sukýnku... a Dobbyho, kterej se k nim hned hnal, když si všim, že někdo přišel. Chvíli potom se kolem návštěvníků utvořila taková malá obora skřítků. Když jim řekli, proč přišli, tak se ani nestačili divit, jak jsou skřítci rychlí. Okamžitě přinesli tolik jídla, že si Wood stěžoval, kam to má všechno nacpat, ale popral se s tim statečně.

Zatimco on hamal, tak Dani kecala s Dobbym, kterej jim prásknul nový drby ohledně učitelů a taky vyprávěl o tom, jak si šetří na nový ponožky, který má nějaká bába v obchodě v Prasinkách. Prej že jsou strakatý a na nich legrační obrázky Ptakopyska krátkozobáčího - asi nějakej novej kouzelnickej druh a kanára Tweetyho v mysliveckým klobouku. Když to slyšel Woody, tak se málem udusil kouskem masa, ale přežil. Dani měla taky co dělat, aby se nezačala smát, ale zachovala si dekórum.

Po dalších drbech a pokusech o přežití z Woodovy strany se konečně vymanili ze spárů skřítků a dopravili se zpátky do společenky, která byla pozoruhodně vylidněná, ani človíček tam nebyl.

,,To všichni zaspávaj kocoura?"zeptala se Dani celá vedle z té situace. Wood si tam jen něco zamumlal pod vousama a padnul na pohovčičku, která mu většinu dne poskytovala azyl. Po chvíli tam jeho společnice skončila taky a poslouchala, jak se Woody pokouší zpívat. To bylo jak vytí osamocenýho šakala. Děs, z kterýho Dani skoro dostala škytavku, zvlášť když mrvil In the End od Linkinů, za což by ho Luc určitě zabila. Naštěstí nikoho nenapadalo sejít dolů, protože to by asi nedopadlo dobře a další místo u Munga by bylo obsazený, protože Dani jakožto jedinej svědek Woodova zpěvu z toho už vážně nemohla a zbláznila by se smíchy.

Po nějaký době dvojka Daliver dokonce usnula a nějakej ochechula jménem Luc je ráno budil. Přešla před gauč a s oběma zatřásla. Nejdřív se oba ošili. Když to udělala podruhý, tak se Wood probudil a začal nadávat: ,,Kurva kterej..."

Ale nedopověděl to, když uviděl Luc. S tim se probudila i Dani a chtěla hlasitě nadávat: "kterej debil mi zase huláká do ucha", když ale zahlídla před sebou Luc, tak nic neříkala, zvlášť když bruneta Olího umravňovala: ,,Budu ti neskonale vděčná, když mi nebudeš nadávat do kurev, když už tak alespoň do oslnivých slečen."

Nad tim se Dani musela pousmát.

,,Je po čtvrt na osm, tak byste mohli..." oznámila jim Padalecki a větu nechala nedokončenou. Potom odešla ven skrz portrét s tlemící se Miou před sebou, přičemž dělala neslušný gesta, za který by po ní Dani nejradši něčim hodila, kdyby bylo čim, jenže jako na potvoru se nic nenacházelo v dostatečný vzdálenosti. Jaká to škoda, mohla by si hned po ránu procvičit hod...

Za nechápavejch pohledů procházejících spolukolejníků, se Oliver s Dani vyhrabali z gauče až do svejch pokojů, kde moc dlouho nepobyli. Asi po osmi minutách už se potkali na schodech. Na nic nečekali a letěli do Velký síně, protože už byla půla. Když dorazili, tak se okamžitě vrhli na jídlo a pospíchali, aby stihli první hodinu, protože to byla obrana. Když dosedli k jídelnímu stolu, tak Woody uviděl dvě malý pornohvězdy, který na něj nehorázně čuměly. Olí se začervenal a ošil, zatimco ty dvě byly rudý až na konečcích vlasů, Ginny vlasy zrudly ještě víc, než už je měla..

Ronaldik asi o týhle aférce nic nevěděl, protože kdyby jo, tak by se snažil dát Woodovi po hubě, i když by si ani neškrt. Wood by se nemusel moc bránit, protože Ronald se netrefí ani do vrat od stodoly nebo taky rovnou do vstupní brány Bradavic... ta je sice o něco větší než ty vrataly, ale on by se ani tak netrefil, jak je blbej.

Pak se na Dani vrhla Luc a v češtině si z ní mámila rozumy, co mělo znamenat, že spala ve společence a ne někde jinde. Dani spíš zajímalo, jaktože tam spala celou noc, ale na řešeni jaksi nepřišla. To pak řešila celej den, takže při hodinách ani nedávala moc velkej pozor. Při obraně se ani neučili nic novýho. Leíček usoudil, že by si taky občas mohli procvičit čteni, jestli to ještě vůbec umí, tak si četli o nějakej pra-pitomostech, kterejm Dani stejně nevěnovala pozornost.

O bylinách přesazovali uječený kytky, co vypadaly jak ze špatnýho sci-fi seriálu. Prej že ostatní to už dělali, takže ani bába kulatá neřikala, co s nima, tudíž to všem nejdřív musela ukázat Hermiona, která sice chvíli nadávala jak dlaždič, ale nakonec za úplatu od Ronalda - naštěstí se veřejně neví, co byla ta úplata - se všichni dověděli co dělat. Dva pitomci z Mrzimoru dokonce skončili s tou květinkou zahryzlou do zápěstí a třetí dokonce do prdele, protože jeden jeho inteligentní kámoš nechal tu příšerku běhat po stole a ta neomylně našla svůj cíl v již zmíněném pozadí.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Viki Viki | 12. dubna 2016 v 19:24 | Reagovat

Už se těčím na další díl, tak honem. :D ;-)

2 Hope Hope | Web | 7. května 2016 v 21:18 | Reagovat

scéna s kuchyní (a fakt, že Oliver neví, kde je) se mi vážně moc líbila ;o) a část s "kurvou" byla taky super ;o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.