PADESÁT

26. května 2016 v 16:11 | Šílenej |  Everything is about change and second chance by Šílenej
Dnešní autor: Bičik


Lissu asi jednou zabiju!!! Zas si hraje na dohazovačku! A to, že její dohazování v mym případě většinou dopadlo katastrofálně, ani nezmiňuju. Obzvlášť v dobách, kdy byl muj "exYoda" Dimitrij aktuální, to bylo docela… no úsměvné, nejenže mi dohazovala Masona, jeho kámoše Eddieho, kolegu "étera" Adriana, ale i nějakýho maséra jménem Ambrose, z kterýho se vyklubala mužská krvavá děvka a vrchní milenec královny (aneb fuj, kdo s tou starou rašplí vleze do pelechu?).

A teď jako by to nestačilo, tak se někdy obávám, že má i narážky ohledně Ozery. To se mě chce za každou cenu zbavit, když mi dohazuje i svýho ex? No dobře, díky poutu vím, že to myslí se mnou dobře, ale někdy bych ji za to nejradši uškrtila. To by se asi zapsalo do historie, dhampýr, co zaškrtil Moroje, kterého měl chránit a ještě ke všemu princeznu z vyhynulého královského rodu Dragomirů. To by bylo tóčo, zaprvé by mě nechala zabít královna svými hlídacími psy a nemusela by při tom ani mrknout a zadruhé dostat se teď k Lisse přes Dimitrije je taky o držku.Radši nebudu dál takhle byť jen myslet, nebo to Dimitrij vyčmuchá a zabije mě pouhym pohledem a asi by se ani nezajímal, že to myslim jen obrazně a na Lissu bych ve skutečnosti nevztáhla ani ruku. Radši se přemístíme k tomu, proč se vlastně vztekám. Za necelej měsíc přijede na školu zase naše úžasná královna a Kirová si vymyslela, že tentokrát ji uvítame se vší parádou. Chce na její počest uspořádat ples a začátkem toho představení mají "vybraní" lidé předvést, jak skvěle tancujou.

Samo sebou, že k tomu ihned donutila Lissu, aby si jejím prostřednictvím Kirová šplhla u královny a všechny starší královské Moroje, kteří byli po ruce. Lissa z toho nebyla zrovna nadšená, tak jsem jí slíbila, že se taky obětuju, aby netrpěla sama. Jenže to jsem netušila, že tak v Lisse opět probudím dohazovačský choutky.

Jdu totiž s ní a jejím přerostlým ocáskem Dimitrijem do tělocvičny, kde se to úžasný představení bude trénovat, jenže… "čistě náhodou" se k nám připojil i Adrian Ivaškov a Lissa se na mě culí a div mě na něj nestrká, ať mu skočim kolem krku.

Jako naschvál od nás dvou s Dimitrijem odstoupila a dohadovala se s ním o tom, že se ji určitě nikdo nechystá úkladně zabít podpatkem, takže může bejt klidnej.

,,Tak jsem to nemyslel, spíš se obávám, že se zabiješ na vlastních podpatcích," zaslechla jsem ho ještě říkat a nedivila bych se, kdyby ho Lissa za to zjebala jak malýho kluka, i když malej rozhodně není, jak vejškou tak… no tuhle část raději cenzurujem, není zrovna vhodná před 22. hodinou a navíc myslet na takový věci v blízkosti Adriana není taky zrovna dobrý nápad… Lissa sice podpatky zrovna nijak nemilovala, ale uměla na nich chodit na rozdíl ode mě, přidat k tomu její morojskou eleganci, tak vypadala opravdu jako princezna z pohádek, takže bůhví co tou narážkou Dimka myslel.

Než jsem mohla ale vyřešit další záhadu velkého Dimitrije Belikova, kouř z cigarety mi připomněl, kdo to vedle mě jde a podivně se uculuje.

,,Těším se, až to spolu roztočíme, malá dhampýrko." ozval se hned Adrian a zahmatal pravou rukou v kapse u saka, z které po chvíli vytáhl placatku. ,,Chceš?"

Při představě, že budu tajtrlíkovat bůhvíkolik hodin a ještě navíc poslouchat furt Adrianovy sváděcí techniky jako ,,Rajcuje mě, když jsi naštvaná." anebo ,,Jsi vražedně sexy, malá dhampýrko." by panák určitě nebyl od věci, ale radši nebudu riskovat, že si do placatky přimíchal nějakou speciální příměs.

Po chvíli, která mi přišla skoro jako věčnost, jsme konečně byli v tělocvičně, kde už se to hemžilo několika dalšími Moroji. Jak to tak vypadalo, tak jediní dhampýři široko daleko jsme tam byli akorát já, Dimitrij a Will, kteří dohlíželi na bezpečnost tělocvičny.

Všichni Morojové se vzrušeně vybavovali o tomhle naprosto úžasném nápadu Kirové, dokonce jsem měla dojem, že jsem mezi nimi viděla i extrémně otráveného Christiana, který byl z toho snad ještě míň nadšený než já a Lissa dohromady.Co nevidět se do davu proplížila nezvykle malá Morojka s šedými vlasy a korpulentní postavou, takže málem otráveného Ozeru sejmula, když se kolem něj pokoušela projít. Když se dostala doprostřed davu, rozjařeně zatleskala a zvolala: ,,Dámy a pánové, sešli jsme se zde…" snad nechce někoho oddávat, ,,…abychom nacvičili ten nejúžasnější výstup, který si naše královna zaslouží."

Ta si ledatak zaslouží do držky, ale to mi asi neprojde, i když úžasný výstup by to taky určitě byl. Chvíli tam ta dáma, která se představila jako Madlene Greenburgová, něco vyprávěla, většinu jsem tak nějak radši vypouštěla, když konečně řekla něco, co jsem bohužel zavnímala: ,,A teď si vás rozdělím do párů, v kterých budete tančit ze začátku vystoupení." Sůpr drůpr, o kolik se se mnou vsadíte, že ji Adrian uplatil, aby byl se mnou?

Ta široká dáma ale naschvál obcházela všechny ostatní a mě si nechala až nakonec, Lissu mezitím dala dohromady s Christianem a Adriana překvapivě s nějakou blonďatou Morojkou. ,,A vy jste?" zeptala se mě Greenburgová, jako kdybych sem nepatřila, i když sem vlastně ani nepatřim, takže jí to nemůžu mít za zlé.

,,Rose Hathawayová," odpověděla jsem automaticky a radši neriskovala, že bych jí řekla své celé jméno Rosemarie, protože jsem tipovala, že ta ženština si potrpí na celá jména, už jsem zaslechla, jak Lisse říká Vasiliso.

,,Ach ták," zatvářila se najednou jak vševědoucí, když se podívala do svého seznamu a pak zavrtěla znepokojeně hlavou. ,,Ale na vás už nikdo nevyzbyl, slečno."

Měla jsem na jazyku, že to nevadí, ale ta ženština se začala rozhlížet kolem, jako by snad hledala nějakou záchranu a zastavila se pohledem u Dimitrije, který s Willem hlídal dveře tělocvičny. Dimitrij vypadal docela znepokojeně, když si všiml, že ho ta dáma sleduje svým ostřížím zrakem, ne-li svlíká očima, sice má pro strach uděláno, ale tohle se mu zjevně nezamlouvalo.,,Vy mladíku, pojďte sem!"

Dimitrij si zamumlal pod vousy něco rusky a klidně vsadim krk na to, že to nebylo nic slušného a nakráčel až k nám. ,,Co potřebujete?" zeptal se zdvořile, přeci jen to byla Morojka, tak se musel chovat jak spořádaný strážce.

,,Budete tady slečně dělat tanečního partnera," oznámila mu Madlene jako hotovou věc a oba s Dimitrijem jsme zalapali po dechu. Sice to, co mezi námi bylo, už bylo dávno pasé, protože jsme se po tom, co Dimi shodil červená očka, dohodli, že to skončíme a tentokrát se opravdu zaměříme jen na ochranu Lissy, ale stejnak to nebylo vtipný. Bylo ale celkem možný, že Dimitrij se tváří zhroženě kvůli té části se samotným tancem, protože jsem si ho tak nějak nedokázala představit, jak někoho vytáčí po parketu.

Dimitrij to chvíli zvažoval a po chvíli konečně promluvil. ,,Fajn, pomůžu vám v tom vašem vystoupení, ale chci být v páru s Lissou Dragomirovou." Teď nevim, jestli se mi má ulevit, nebo bejt uražená, že se mě asi štítí. ,,Abych na ni dával pozor samozřejmě," dodal rychle, aby si ta drbůchtivá Morojka nepomyslela, že má s Lissou techtle mechtle.

Madlene to chvíli zvažovala a pak se střídavě dívala na Lissu a Dimitrije a najednou potěšeně zatleskala, že mě i Dimitrije málem trefil šlak. ,,Výborně, vy s princeznou Vasilisou budete určitě ideální pár."

Dimitrij jen zděšeně zakýval směrem k ní a nejspíš si myslel něco o její inteligenci a zamířil k Lisse. Christian, který byl s Lissou předtím v páru, v tom spatřil svou šanci a snažil se vyplížit z místnosti, ale lektorka si ho hned všimla, aniž by se na něj musela podívat. ,,Ne tak rychle, pane Ozero."

,,Do pekelný brány!" zaklel Ozera trochu víc nahlas, než asi chtěl. Asi zas moc čuměl na Buffy, nejspíš jeho vzor, nedivila bych se, kdyby tajně snil o tom bejt ta malá blondýna a rozdávat si to s Angelem a Spikem… no dobře, čtyřprocentní možná neni, když se tahal s Lissou, ale kdo ví, Lance Bass taky nevěděl hned, že je jinak orientován, ale při pohledu na Justina Timberlakea si to asi rozmyslel, tragéd.

Madie, jak teď naší "bordelmamá" budu soukromě říkat, dělala, že to neslyšela, spíš ani nerozuměla, co tím myslel a naznačovala mu ukazováčkem, aby přišel až k ní. On jak zpráskanej pes přišel. Hrdina. Strigoje zvládne levou zadní… dobře, to mu trochu fandim, ale musí se říct, že co se jich týče je dobrej, ale pryč s lichotkama na jeho adresu, i když těch si nikdy ode mě moc neužije… kde jsem to skončila? Jo, Strigoje zvládne levou zadní, ale ze starý babčy má ocas mezi nohama?

,,Ano?" zeptal se Ozera s menším přemáháním a v tu chvíli jsem poznala, že z babčy Madie neměl respekt, spíš se přemáhal, aby jí jednu nevypálil. To se teda nesluší, přemýšlet nad mlácením stařenek a navíc Morojek! Neměla bych to nažalovat Dimkovi, aby ho zpacifikoval? I když on by mu možná i pomoh, poslední dobou nevim, co všechno od našeho drahého Sibiřana čekat.

,,Musíte se ptát, pane Ozero?!" zavztekala se Madie a ve chvíli, kdy to nečekal ani muj "oblíbený Moroj číslo 1", i když to je taky polemizovatelná pozice, Adrian mu silně konkuruje a co teprve naše královna, Christiana ta babča strčila přímo na mě.

V tu chvíli jsem byla ráda za to, že jsem si na tuhle zkoušku odmítla vzít podpatky, nebo bych už ležela na zemi, stejnak jsem to jen tak tak ustála, Madie stejnak dostane na budku!!!

,,Co to blbne…" chtěla jsem nahodit tykačku, ale to by se nám babča urazila a napráskala mě Kirový a to jsem nechtěla riskovat, ,,…te, ženská?!"

,,Váš nový partner, slečno Hathawayová," řekla s širokým úsměvem babča, jako by vůbec před pár vteřinama zákeřně nestrčila přerostlýho Moroje s úchylkou na oheň (ano, tim myslim Ozeru, ne Adriana, i když ten taky úchylku na oheň má, ale v trochu jinym smyslu, určitě chápete, co tim myslim, zvlášť když cigára nejsou určitě jediná věc, co Adrian hulí) na dhampýrku, která by tu radši nebyla… tim kupodivu myslim sebe a ne Dimku, to bych rovnou řekla dhampýra, i když přiznejte, vidět, jak ta babča strčí Ozeru na Dimitrije… hmmmmm. Dimitrij by určitě nadával něco rusky na teplouše a Ozera by se bál, že od něj chytil úchylku na westerny a Prince.

,,Počkejte ale…" začali jsem na stejno s Ozerou protestovat, jenže babča si nás nevšímala, tleskla svýma prťavýma ručičkama, křikla hudba a začaly hrát nějaký příšernosti, při kterých naše námitky nebyly slyšet nebo oprava: Madie je nechtěla slyšet. Grrr, asi si otevřu společnost Zabijím morojský stařenky snadno a rychle, nejdřív bych se zbavila Madie a pak královny a rovnou i Kirový, když bych v tom byla. Královnou bych pak udělala Lissu a ta by jim v tom všem bordelu, co královský maj, pořádně uklidila.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kira Kira | 8. června 2016 v 13:05 | Reagovat

:-D Super :-D Teda jak tam je ta poslední fotka chvíli jsem si myslela, že Dimka a Will tancují spolu :-D Pak mi došlo, že to bude blbost :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.