kapitola 70.: Davové šílenství "nalov si pár známeček do notýsku"

21. června 2016 v 22:36 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Účum jebe ve všech světech...


Další tejden se asi všichni učitelé dohodli a bombardovali pátej ročník zkoušenim, písemkama, úkolama a jinejma způsobama tejráni.

Nejvíc si smlsnul Snape, tak jako obvykle, že jo taky... těch bodů, co zmetek Nebelvíru strhnul. Kdyby Dani nebyla proti zabíjení "zvířátek a jinejch živočichů", tak by se dlouho nerozmejšlela a zabila ho, i když by to muselo bejt ve spánku, protože zas tak dobrá, aby ho oddělala v souboji, není. On totiž vypadá dost nebezpečně. Navíc když kouzlí, tak nejde poznat, co má za lubem, protože používá neverbální způsob a to se dost těžko odhaduje.


Na Češky si zase zkoušel vyskakovat, ale vždycky ho vrátily zpátky do jeho odporného, zatuchlého sklepení. (A/N: teď tak přemejšlim, jaký jiný sklepení muže bejt? vzdušný, krásný a s květinovou vůni, či dokonce s vůní citrónu, jak řek jednou Tasmánskej čert ve Space Jamu? asi ne, škoda, ale u takový Trelawneyový je to celkem dost možný, to vim na tuty, ta okupovat sklepení, tak to tam smrdí po kytkách a kadidle-fůůůj)

Trelawneyová si zase vymyslela, že jí z její praštěný koule mají študentíci říct, co v ní vidí. Zamířila neomylně k Woodovi, kterej má super představivost, jenže zrovna ten den neměl svůj den, takže jí nakukal první, co ho napadlo: ,,Vidím šerednou ženskou s brejlema jako popelníky v několika vrstvách příšernejch hadrů, jak mi zkazí budoucnost a jak to tak vypadá, tak je to hodně blízká budoucnost."

Půlka třídy se začla chlámat jak protržená. Ten zbytek, co nepochopil, že mluví o Sibyle, čuměli jak vejři. Dokonce sama Zlatovláska tam umírala v záchvatu. Před celou školou si hraje na chladnýho, nepřístupnýho, nadřazenýho Zmijozeláka s maskou toho největšího ksindla, ovšem když je z dohledu všech a zdrhne i svejm ocasům - Crebbovi a Goyleovi, tak je to normální puberťák, i když to trošičku víc přehání s gelem, ale s Denym by si určitě v této věci rozuměli.

McGonagallka byla ovšem jiný péro, ta byla nějaká podrážděná, takže nikdo nedopad moc dobře. 99% populace školy se musela naučit snad všechno, co se probíralo od prvního ročníku. Ta bába je šílená. Čehuňky u Nervy zase proplouvaly, jako kdyby se nic nedělo, ale když furt kecaly, tak se nasrala ještě víc a dala jim takovej menší trest na středeční večer. Luc jí na to s díky oznámila, že to nemůžou, leda by se ulily z astronomie. Nerva kvůli týhle poznámce zrudla jak krocan, z uší jí málem utíkala pára a svojí hůlku držela tak křečovitě, že se všichni báli, aby je nezaklela do něčeho odpornýho. Dani měla spíš strach z toho, že si jí přelomí a bude jí k tomu trestu ještě muset kupovat jinou, ona určitě nemá žádnou obyčejnou, ona má speciální. Jen doufala, že ne nějakou jako třeba s panenskou blánou.

Nakonec vyfásly trest na úterní večer. Nebylo to nic těžkýho, jen přepisovaly starý postupy přeměňování a občas to i poupravily, protože to bylo špatně. Navíc už si jakožto pokročilý čarodějky osvojily jakési techniky, který jsou snazší a účinnější, tak to přepsaly úplně. Sice měly na přepisováni obrovskou hromadu, ale za dvě a půl hodinky dalšího tlacháni měly hotovo.

Nervinka nestačila leštit brejle. ,,Musím se přiznat, že jsem nečekala, že to stihnete tak rychle. To abych si pro vás na příště přichystala nějakou jinou práci," a polohlasně dodala: ,,To jsem si zase nachystala práci navíc, že já ž se na to taky nevykašlu, stejně je to pořád jako mluvit do zdi."

Holky to nijak nekomentovaly, spíš předstíraly, že ji ani neslyšely, ale i tak se na sebe spiklenecky zašklebily.

O dějinách se psala písemka, která byla tak lehká, že se na to nikdo nemusel učit, takže ta přepadovka vůbec nevadila. Jména všech těch skřetů a skřítků si mohli vymejšlet, každej měl někoho jinýho, ale všichni dostali za V nebo N. Jen některý debilové, který si za těch pět let nevychytali čitelnej rukopis, tak aby to Binns přečet, dostali za P, takže celkem spokojenost, mohlo to bejt horší.

O bylinách jen měli určit, jakej plevel, kterej jim Prýtová strčila pod nebo před čumák, či se několikrát stalo že i do čumáku. To šlo taky hladce, všichni si navzájem radili, i když Hermiona prskala jak kočka, že to je hrubý porušování školního řádu. Naštěstí se do toho zase nasral Ronald a zchladil jí argumentem, že ona školní řád porušuje každou chvíli, tak ať je ticho, sice sklapla, ale po skončeni hodiny se s nim zase na dvě hodiny pohádala. Že si nedaj pokoj kokoti...

Při formulkách byla sranda jako obvykle, sice to bylo taky zkoušení, ale nebylo to tak drastický jako u ostatních.

U Hagrida to byla taky lebeda, jen přišli, nakrmili, teda spíš nenakrmili Tlustočervy, dostali za V a zase šli pryč.

Astronomie, to byla smrťácká hodina. Nuda jak v kostele, pardon, v kostele je větší zábava. Všichni tam usínali, zakreslováni tý jeblý mapy nikomu kromě Hermiony to nešlo, ta si to našprtala už tři tejdny dopředu - cvok a přitom ani nevěděla, jak si ty dementní hvězdy usmyslej rozmístit. Jóóó, kdyby tak mohli zakreslovat Hvězdnej prach, tak by to bylo v pohodě, odevzdali by jen prázdný papíry, kde by bylo napsáno: ,,Nedokážete si představit, jak moc je nám líto, že nemůžeme zaznamenat padlou hvězdu, která si pochoduje někde na zemi ve vesnici jménem Zeď." To by se Sinistrová asi hodně divila a T pro trotly a trolly by byli jistý...

O věštěni z čísel Luc nadávala co jí plíce stačily: ,,Jsem tam málem usnula na hřbetě jednoho pošuka z Mrzimoru, kterej naneštěstí nebyl ani hezkej a už vůbec ne chytrej. Vypadal tak trochu jako Glum. Moje nová noční můra!"

,,To po nás při runách ta ježibaba pořád chtěla něco překládat a já si spletla znak pro mlhu a zvíře, takže celej překlad stál za starou bačkoru!" zmínila se Mia a vůbec jí nepřišlo zvláštní, že od Češek chytla nemoc "nadávat všem kolem přezdívkama".

Jediná obrana byla pohodička nad pohodičky. Leo akorát nadával, co to do všech profesorů vjelo, že se na páteční poradě dohodli, že nemaj dostatek známek, takže si to musej vynahradit, že brzo bude Halloween a Vánoce, takže budou všichni studenti mimo a kdo ví co ještě, i když je teprve třetí říjnovej tejden.

,,Jeslti vás to nějak uklidní, tak já se k davovýmu šílenství nepřipojim, známky vám dává průběžně, tak co najednou šílet kvůli nějakejm svátkum nebo zápasům?" Borec ten chlap prostě! Alespoň jeden soucitnej člověk.

,,Jen takový menší varováni, za pár tejdnů dostanete jeden zvláštní úkol, ale s tim si ještě hlavy nelámejte, na vypracováni budete mit minimálně měsíc a veškerý potřebný informace ještě proberem do podrobna. Ale jak řikám, na to je ještě fůra času."

Ronaldovi a Pottymu spadly hodně velký šutry ze srdíček, akorát Hermiona se zatvářila kysele, ta by úkoly nejraději odevzdávala v den kdy je zadávali, neni ona trochu šiblá?

Nebelvírskej týmeček ani trénovat nemusel, protože zápas se Zmijozelem hraje až prvního prosince, vlastně to bude poslední zápas tohodle pololetí, takže dost času na vymejšleni všech možností jak je dostat na lopatky. Dani se už teď s Malfoyem popichuje, ale nikdo to bohužel neví, protože používá to vyčůraný kouzlíčko a tak blbý, že by všem řekli, že se kámošej, nejsou.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Remi Remi | Web | 22. června 2016 v 18:09 | Reagovat

Výborně, a teď si to jdu přečíst od začátku a zjistit, o čem to vlastně je :-D  :-D  :-D

2 Hope Hope | Web | 25. června 2016 v 22:41 | Reagovat

teda, ale musím přiznat, žes měla výjimečně pravdu...nepomohla jsem si...bylo to krátký, remcálku! potřebuju víc! slyšíš? víííc! :D
ovšem zasmála jsem se a to mi prozatím stačí, protože teď těch k důvodů ke smíchu moc není =o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.