kapitola 72.: A teď bez prdele, vyhoď ten gel!

18. září 2016 v 18:13 | Šílenej |  Hogwarts - Poprvé na místě určení by Šílenej
Éhmmm, nemám slov.


Další tejden se nedělo nic neobvyklýho. Jen učitele zůstávali u svý "zkoušecí dohody", takže studentíci každou chvíli potkávali někoho ubrečenýho nebo v těch lepších případech vytočenýho a to většinou v nižších patrech hradu, a ty lidi směřovali ze sklepa, takže se ani nebylo čemu divit. Ale Luc s Dani byla Sevieho zkáza, každou hodinu se je snažil dostat, jenže měl smůlu, hošek. Na ně si jen tak nepřišel, vždycky vytočily spíš ony jeho. Dani svoji vytočenost maskovala ksichtíkem a Luc se Seviemu přímo smála do ksichtu a to ho vytáčelo ještě víc, obzvlášť když se zmíní o jeho "přestrojení", tak se Sev nezná... přejde k někomu dalšímu, no přejde, on udělá jeden ladnej přelet a je tam, vždycky se zaměří na Pottyho nebo když má "běhavku", tak se uráčí dojít až k Nevillovi, a ty dva už na tom tak dobře nejsou, ale Mia se uvolila doučovat Nevilla a Ronalda, takže cajk. Luc se zase smilovala nad Pottym.

Luc tak alespoň zjistila, proč mu ty lektvary "nejdou" a nebylo to Snapem, nýbrž náš milý chytač pravděpodobně neumí číst, nebo potřebuje silnější dioptrie, protože vždycky si přečte něco jinýho než má v zadání, nebo to úplně přeskočí. Vážně trotl. Na další hodině už se mu zadanej lektvar konečně poprvý v životě podařil, takže se málem konala další pitka, ale naštěstí to Mia v čas zatrhla. Ona je děsnej prefekt, ani Dráček neni taková svině.

Ve čtvrtek, před učebnou obrany, kde pátej ročník chvilku čekal než jim Leo otevře a oni budou moct vplout do třídy... si Češky něco špitaly a přitom nenápadně pokukovaly po Dráčkovi, ostatní si něco kecali dál od nich.

,,Pojď," řekla Dani Luc uprostředka nějakýho brunetinýho slova.

,,Co? Kam?" nechápala Luc, ale odpovědi se nedočkala.

Dani jen zavolala na Drakoně: ,,Hej, Malfoyi, můžeš na slovíčko bez goril, nebo je potřebuješ, aby tě někdo náhodou neukrad?"

S tim se Dráček otočil a blondýna mu dala takovej nepostřehnutelnej signál, kterej řikal, ať raději přijde nebo uvidí tóčo. Tak se teda zpátky otočil na svoji nesnesitelnou bandu, kam se zrovna přisrala i Pansy, takže to byl o důvod víc odtamtud zmizet.

,,Co je, Acklesová?" zeptal se povýšenecky Dráček, a tak aby ho jeho spolek tupců slyšel.

,,Zahoď Zmijozela," dá se říct že mu Dani přikázala a on tak udělal. Sice se mu zprvu moc nechtělo protože tam byla i Luc, ale po menší výhrůžce... ,,Tak co je?" zeptal se pro změnu normálně.

,,Ále, jen jsme se tady bavily o tvym "účesu"."

To chlapec zaúpěl a chtěl si na svou šlechtěnou lebedu sáhnout.

,,Co s nim zase je? To mám někde další růžovej melír?" zeptal se, nad čimž musela Luc vyprsknout smíchy. Ta menší aféra s růžovou je totiž tak nějak nezapomenutelná. Oba blonďáci se po Luc naštvaně koukli, protože jejich trojice už byla takhle dost nápadná a bude ještě víc, když se tam bude někdo tlemit, že?

Tak se Luc raději ujala slova: ,,Ne, žádná růžová ani nic podobnýho, ale..." Následovala velká pauza, kde Luc naznačila, že pro její vlastní bezpečí by měla pokračovat Ackleska, protože zná kapitánovy moc dobrý ovládání hůlky.

,,Už ti to řikám podruhý." Teď se trochu vyděsil. ,,Přestaň se gelovat, vypadáš vážně jako debil."

,,A jestli nepřestaneš, tak za pár let budeš vypadat jak Snape, i když ty budeš blonďatej," dodala Padalecki a Snapeovu těžkou závislost na kondicionéru, která způsobuje ten mastnej look, záměrně vynechala. O tom nemusí naše milá Zlatovláska vědět.

,,No tak fajn," kapituloval nakonec. ,,Ještě nějaký další rady?" To řek jen tak, nečekal, že to bude mit jakoukoli odezvu.

,,Jo, přestaň nosit tu úchylnou školní vestu a nech si rozepnutý horní dva knoflíčky u košile," vypadlo z Luc a Dráček tak na ni čuměl jak péro z gauče, ale když se podival na Dani, která kejvala hlavou a měla co dělat, aby se nezačala tlemit jak blázen, tak se raději už moc nevyjadřoval. Když se pomalu otáčel, že se vrátí k těm prázdnejm mozkům, posedlejm čistou krví, tak mu Dani ještě řekla: ,,Krycí název rozhovoru je vyprovokování k pořádnýmu souboji." Na to si tam Drak něco zamručel a pokračoval v cestě, zrovna když k nim došel, tak zazvonilo.

,,Co to bylo?" zeptala se Luc celá pryč z Dracova chování.

,,Co?" nechápala Dani, co tim myslí.

,,On se s náma normálně bavil, normálně a on, to mi nejde dohromady."

,,Jo tak, když je bez všech těch svejch a bez něčího dohledu, tak je celkem v pohodě."

Nad tim Luc jen nevěřícně kroutila hlavou, ale na další řešení neměla čas, protože zazvonilo a všichni lezli do třídy, kde jim profesor dal pěkně do těla...

Druhej den Dráček přišel tak, jak mu Luc poradila a byl to konečně koukatelnej pohled. Nic ublízanýho na hlavě ani ta nechutná pletená školní vestička z minulýho století a holky na něj letěly ještě víc než předtim. Ten jeho úšklebek kterej vykouzlil, když se kolem něj v chumlu točilo asi sedm holek, byl nepřehlídnutelnej.

***

Někdy ve středu večer se Potty Dani nenápadně zeptal, kde všude byla s Luc, když ji vzala na prohlídku hradu. Tak mu to povyprávěla, zmínila se o sedmym patře a ten pacholek o Komnatě věděl, tsss... ale nijak to neřešil, jenže Dani čuchala za tim jeho nenápadnym zeptánim něco víc... a taky že jo...

V pátek navečer Poťas Luc unes na projížďku v loďce po jezeře. Svítily hvězdičky, foukal větřík, ale zima nebyla tak velká jako normálně, ještě ke všemu byl úplněk, takže jim zpíval Fawkes, protože to je pták ohnivák a ty při úplňku vyluzují nádherné zvuky, jak by napsal nějakej rádoby spisovatel.

Ti dva se vrátili se až po večerce, čehož byli Dani s Woodem svědky, protože opětovně kravili ve společence. Dá se říct, že Luc se celá vznášela a to nebylo způsobený nějakym kouzlem a taky jí svítily očíčka, že to i v tý tmě bylo vidět. Dokonce si toho všim i Olí, takže to byla tuplovaná smůla. Potty na tom byl úplně stejně jako Luc. Když se spolu na schodech rozloučili, tak se Dani s Woodem po sobě spiklenecky podivali a začali vymejšlet různý alternativy jak je dát dohromady. Teda spíš vymejšlel Wood, Dani to vždycky smetla ze stolu, protože to by u Luc neprošlo. Pak když něco málem prošlo, tak to zamítnul Wood, prej že Potty na takový věci není. Nakonec se Daliver shodli na tom, nechat to hezky na Pottym s Luc, ať si hrajou a nezlobí... a hlavně taky že od nich bude klid...

Druhej den ráno Dani netrpělivě v pokoji čekala, až se Luc probere, což bylo kolem osmý. ,,Tady se nám někdo zabouch a já to nejsem," vytáhla na brunetu se škodolibostí češtinu hned po probuzeni. Luc ani neprotestovala, jen se uculovala jak podnapilá, jenže nevypila ani kapičku, podle toho jak včera mluvila a hlavně chodila.

Nikdo se ani nenadál a další tejden Harry s Luc spolu chodili... jenže Potty je nezkušený kuře, takže si ho ještě nemohla nikde přeměřit a jak to vypadá, tak to ještě hodně dlouho ani neudělá... Ovšem co je nadmíru zarážející je, že jí tato "situace půstu" ani nevadila. Není náhodou nemocná?

Na scénu pak přišly tolika studenty vytoužené Prasinky. Na ně se všichni tak těšili, že Dani čekala něco úchvatnýho. Luc stačilo jen to pomyšleni, že alespoň na pár hodin vypadne ze školy, kde jí to lezlo na nervy... kdyby nebylo jistého rozcuchaného černovlasého jedince se smaragdovými očky a brejlema samotnýho Johna Lennona, tak by z kůže vylítla už před pár dny.

Mimo jiný Markus se vrátil den před Prasinkama, celkem sebou hodil, ale protože letěl takovou štreku, tak ho Dani pro prachy ke Gringottovejm ještě neposílala. Raději se šla projít do holubníku, když od Pottyho vyzvěděla, kde to je. Tam si našla jednoho pěknýho a hlavně velkýho výra s ještě jantarovějšíma očima než má samotná Harryho Hedvika a to že má teda pořádný kukadla a čirou náhodou tam potkala Garyho Wilsona, toho fešnýho blonďáka z šesťáku, kámoše Alexe. Nepatrně si spolu pokecali, pokud nepatrně znamená prokecaní půl hodiny než si vzpomněli, že by měli odeslat nějakej ten dopis. V dopisu od Čehuněk byla "žádost" o vydání několika šesťáků tomuto "roztomilému" opeřenci z jejich dvou účtů a Gary psal rodičům, teda spíš tátovi, že zase proved menší lumpárnu na školníka. On totiž náš blonďatý Američan je kvítko po papínkovi, takže mu i radí, co by drahému Filchovi mohl ještě províst, jenže jeho nápad vždycky příde až po tom, co Gary udělá něco podobnýho za mohutné asistence mladýho Ridera.

Dani nenápadně z chlapce vytáhla, jak vždycky uniknou trestu. ,,Neni to žádná věda: rychle zdrhnout, dělat jako že nic, a kdyby se na to náhodu přišlo, tak zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat a že máme tak andělský obličejíčky, že nám Megoška vždycky uvěří, že v tom nemáme svý nenechavý prstíčky taky není na závadu."

Další půlhodina strávená v sovinci se neobešla bez výtlemů, jenže když se ozvaly věžní hodiny, který byly bohužel dost blízko, tak blond duo na pár sekund dočasně ohluchlo, což doprovázela další vlna smíchu. Ty hodiny odbyly poledne, takže se ,,zlatí retrívři" sebrali a pomaličku se ploužili do Velký síně na obídek a přitom vášnivě debatovali, takže se jejich cesta neobešla bez pár srážek s brněním, který nemělo hlavu a couralo bez dozoru po chodbě, projití několika duchy, jedno "neúmyslný" nakopnutí paní Norrisový, který bylo následně doprovázeno zběsilým úprkem a taky pár nepřímo vyslanejch nadávek jistým kolem procházejícím, což se taky neobešlo bez tlemeni se.

Na schodech do vstupní haly se Dani s Garym rozdělili. Gary uviděl Alexe, jak se snaží zbavit několika "slečen" svým pověstným kyselým ksichtem, což je pravděpodobně lákalo ještě víc, takže ho tam Gary nemoh nechat se škvařit a Dani pro změnu zahlídla nějakýho rozcuchanýho famfrpálovýho nebelvírskýho brankáře, jak si něco mumlá pod vousama, který ho donutila oholit, protože už vypadal skoro jak Honza Werich, a přitom jako by nadával rukama, když se před něj postavila, tak ji málem ani nezaregistroval, až když uviděl její tenisky na podlaze, tak se zarazil na místě.

,,Halušky?" zeptala se Dani česky a měla co dělat, aby mu nepoprskala jeho sladký ksichtík.

,,Co to?" podivil se. Dani nad tim jen mávla rukou, aby ten pojem neřešil, tak se Wood jal vysvětlovat: ,,Na lektvarech mi Neville ohodil hábit tou svou žíravinou, tak jsem se to snažil nějak odstranit a jak celej můj krásnej černej hábitek na formulich rozcupoval, to mě vážně dopálilo, tak jsem ho chtěl kouzlem vrátit do původního stavu, ne aby z něj bylo těch 153 kousků, jenže to bych musel poznat co je co..." dál tam vyprávěl něco o tom, že Nevilla přiškrtí, až ho potká, že kus rukávu má přidělanej někam k dolnímu lemu, takže to vypadá spíš jako nohavice. První věc, co Dani napadla - vyhejbat se obloukem Nevillovi, jinak skončí hodně špatně.

Naštěstí Neville to asi sám tušil, tak se na obědě raději ani neukázal a kdyby Dani Wooda včasně nezarazila, tak by tam o tom vyprávěl dál a všem kolem by to jaksi lezlo krkem, i když by nevěděli, co to mele, tak mu při vstupu do Velký síně řekla: ,,Asi tě pustim k vodě."

To ho okamžitě probralo. ,,Co?? Proč?" Celej vykulenej čuměl, co to zase hrabe.

,,Tak se podivej na všechny holky, nejraději by mě nechaly na pospas Filchovi v kabinetě, jen aby tě mohly mít."

,,Nezájem, žádný pouštěni k vodě." S tim ji Wood vzal za ruku a šlo se ke stolu, kde se Luc chichotala jak pako s Pottýskem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 18. září 2016 v 22:48 | Reagovat

ach, Dráček bez gelu... *slint slint* že je bez těch svejch normální? oh yeah! a co teprve, když je otec a...a já musím shut up, než prozradím něco z The Cursed Child :-x

prý 'není náhodou nemocná?' :D

chudák Neville =o( on za to nemůže!

přesně ttak, Olivere, žádný pouštění k vodě nebude ;o)

2 Lilka Lilka | 3. srpna 2017 v 13:01 | Reagovat

Nejlepší povídka! :-D Nemůžu se dočkat další kapitoly, Oliver s Dani jsou prostě boží! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.