CHAPTER TWENTY EIGHT

29. listopadu 2016 v 23:29 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrn!


Instrukce byly "chovat se co možná nejnormálněji" to v Nickově případě znamenalo, že se nikdy moc nepotloukal doma, takže neviděl důvod na tom něco měnit. Aby nekazil iluzi šťastného párečku těsně před svatbou, tak se několikrát vyskytoval ve společnosti Sarafine, která největší připravovanou akci svého života prožívala nejhůř a pořád se jí na tom něco nezdálo. Typická ženská.

Byla to ale zároveň i poslední příležitost k tomu vidět se s Lynn, v případě, že by něco nevyšlo, tak jak má, tak s ní chtěl strávit co nejvíc času, jenže ji už tři dny po sobě v Casa de Fletcher nezastihl. Většinou úlohu vrátného schytal Myles a to není profese pro něj, zvlášť když Archerovi musel pořád lhát a sestru zapírat. Už toho měl vážně tak akorát, prásknul dveřmi a došel do obýváku, před schody, kde seděla Lynn spolu s nejblonďatějším z bratrů, Rhysem, a dělali mrtvé brouky. Myles se tvářil hodně nasupeně a ty ruce za zády taky neznačily nic dobrého, v jeho případě to znamenalo jediné, že by si ten, na koho má pifku měl dávat sakra majzla!,,Končim. Příště už tě krejt nebudu. Seš na tahu," zavrčel, něco Lynn hodil a s dupáním odkráčel.

,,O-ou, udělal nasranou čivavu, tak teď seš nahraná!" posmíval se sestře Rhys, jenže ta si ho moc nevšímala, spíš se dívala na šachovou figurku černého koně v dlani, co po ní mrsknul Myles.

,,To má bejt mladej? Trefný."

,,To není trefný, to je trapný! Dvojtý agenti se těžko sháněj. Kde je sakra Black když ho člověk jednou potřebuje?"

,,Hnije v Azkabanu," krčil Rhys rameny.

Lynn ho za to zpražila pohledem. ,,Vole, nepomáháš!"

Rhys znova pokrčil rameny. ,,Stejně mu to jednou řekneš, tak proč si neušetřit, jak na tebe pak bude o to víc nasranej?"

,,Neřeknu!"

,,Ale řekneš a ty to víš! Vždycky všechno nakonec řekneš, je to jen otázka času."

Lynn si zhnuseně odfrkla. ,,Podle tebe ho mám jen tak nechat jít na porážku? Ti asi šplouchá na maják!"

,,Podle mě je to na Nickovi a ty mu do toho nemáš co kafrat. Uvidíme, jak moc je blbej. Buď se pochlapí nebo rovnou někam pláchnete."

,,Chceš říct, buď mě k tomu Myles konečně dokope nebo se na něj vyfláknu."

,,Nebo tak," usmál se Rhys, ale úsměv zase rychle schoval. ,,A velkýho bratra tak moc neprožívej, už se s tou situacej pomalu smířil. I s tim, že plánuješ nekonečnou dovolenku s mladym."

Blondýna si bratra měřila nedůvěřivým pohledem. ,,Mluvíme tady o tom samym Mylesovi? Věčně upjatym komplotátorovi, kterej má jako jedinej pravdu. Mluví jen, když musí a úsměv z něj nevydoluješ ani kouzlem?"

,,No tak vidíš, že je řeč o tom stejnym vošplouchovi," radoval se Rhys a upřímně doufal, že je Myles tajně neposlouchá, kouzel by na to znal víc než dost. ,,Bude radši, když práskneš do bot a budeš ode všeho pryč, než aby ses motala pod nohama."

,,Co mi to tady cpeš do hlavy za hámotiny? To ses zase stačil ztřískat? Ještě není ani poledne!"

,,Jen to, že máš z prdele kliku, našla sis Nicka, drapni ho za pačmánku a už se nevracej. My takový štěstí nemáme, podivej se na to. Já ještě nenašel takovou, se kterou bych vydržel. Deryck se aktivně snaží, ale žádná nevydrží s nim, i když teď má tu Nymphadoru."

,,Theodoru," opravila ho Lynn.

,,Kedluben nebo kedlubna," mávnul nad tím Rhys rukou a pokračoval dál, jako kdyby ho nepřerušila. ,,Tommyn si pokaždý snaží nabrnknout holku někoho jinýho. A Myles hledáni tý pravý naprosto vzdal už za dob dinoušů, proto je Salazarův advokát a za tvejma zádama se nám pořád snaží domluvit, abysme tě nechali dělat, co chceš."

,,Proč mi to nikdy neřek?"

,,Na to jste až moc velký hlavy dubový, vychoval si tě dobře. Seš jeho brouček, nechtěl, aby ses to někdy dozvěděla, takže mi teďka dá pěkně za uši. Ale to nemění nic na tom, že ti nikdy nic ani nikdo nesměl ublížit. Copak si nepamatuješ, jak nás vzal ze školy a dva tejdny jsme trapčili po lesech, jen protože se neodhodlal ti říct, že už se rodiče nevrátěj?"

Lynn se ušklíbla. ,,Stejně mi to nakonec musel napráskat Tommyn."

,,No tak vidíš, když přijde na tebe, tak je až moc velkej měkouš.

,,Prase, aby se v něm vyznalo. Chce jednu věc, ale tvrdí druhou. Měl by na to začit brát bobule!" brblala Lynn popuzeně. Popadla první bundu, co potkala přehozenou přes opěradlo gauče, ani nevěděla, který bratr je vlastníkem a odešla bloumat do ulic.

Jakmile se zavřely dveře, došlo Rhysovi, co se vlastně stalo. ,,O-ou." S tím se zvedl a došel si do kuchyně pro pivko, za to všechno si přece zaslouží proviant. Málem si ale cvrnkl do gatí, když na něj zpoza rohu nečekaně promluvil Myles.

,,Podařilo se ti ji vypudit?"

Rhys se podrbal ve svých blond vlasech nacvičeným gestem, kterým se ani nerozcuchá a ušklíbl se. ,,Myslim že jsem tak dobrej, až jsem to přehnal. Bojim se, že teďka se bude řídit původním plánem."

,,Cože?" vyletěl Myles a jen zázrakem bratrem ve vzteku nepraštil o zeď. ,,Měls ji přesvědčit, aby se za pár dni s mladym Archerem zdekovala do doby, než bude vzduch čistej. Tebe má poslouchat, ty šuline!"

,,Sám seš šulin. No ale fakt, už na to ber bobule. Tu tvoji převrácenou logiku nikdo nechápe. Rozhodni se, co vlastně chceš, chlape. Tys chtěl dostat Nicka…kamže vlastně?"

,,Ten plán ale dávno padnul!"

,,Tos mi ale měl říct předem!"

,,A tobě to mělo dojít, kurva drát!"

,,Protos do ní pořád šil, aby konečně kejvla?"

,,Ne, šil jsem do ní, protože pokaždý udělá pravej opak toho, co po ní chci. Proto seš tady, abys jí jako jedinej podpořil! Kde je?" šílel Myles a díval se směr schody.

,,Valila někam ven."

Myles zatnul zuby a spolkl spoustu neslušných nadávek. Okamžitě mířil ke dveřím, s jednou malou zastávkou. ,,Kde mám krucinál bundu?"

Rhys se provokativně usmál. ,,Tak tu ti ztopila."

Nejstarší ze sourozenců Fletcherových zavrčel jako vzteklý pes a vyběhl z domu hledat Lynn, aby jí vymluvil cokoliv, co si zrovna vzala do hlavy. I když šance je tak jako tak nulová.

,,Horší než ženská, fakt že jo! A to jsem myslel, že mám jen jednu ségru. Já mu řikal, ať mě do toho netahá. Tak tady to teďka má… asi o tom složim písničku," brblal si Rhys cestou do schodů a už měl i název "Můj brácha je vlastně ségra", snad se to fanynkám bude líbit tak jako všechny ostatní pecky.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Remi Remi | Web | 12. prosince 2016 v 20:19 | Reagovat

Mno, já snad ani nevím, co napsat. :-D
Snad leda, že jsem si právě rozšířila slovní zásobu o "hámotiny". :D
A Rhys dobře přesvědčuje. :)
Asi jsem trochu mimo, ale ten plán, co vyšel (nevyšel/zavrhli ho/ještě ho nevymysleli???) mě slušně zmátl... Doufám, že to byl účel, protože jinak jsem vedle... :-D

2 TomkoM TomkoM | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:29 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

3 Hope Hope | Web | 12. srpna 2017 v 23:02 | Reagovat

já žeru Mylese *heart eyes*
jsem na sebe vážně hodně naštvaná, že jsem si kapitolu nepřečetla dřív, jenže pozdě bycha honit, že jo...
ale jako těch otázek, co zase mám a ani jednu odpověď...tebe to baví, viď? dělat mi tohle naschvál :-?

4 VodaGilia VodaGilia | E-mail | Web | 29. června 2018 v 4:09 | Reagovat

Мы развозим питьевую воду как частным, так и юридическим лицам. Наша транспортная служба осуществляет доставку питьевой воды на следующий день после заказа.     

http://voda-nn.ru -  voda-nn.ru - никола ключ вода нижний новгород        
. Срочная доставка в день заказа доступна для владельцев клубных карт. Доставка воды происходит во все районы Нижнего Новгорода, в верхнюю и нижнюю части города:

5 RudolphBlugh RudolphBlugh | E-mail | Web | 3. července 2018 v 19:40 | Reagovat

<img src="http://image2you.ru/allimages/_img_70214_8c3ee_1530381382.jpg">

Поведаю Вам свою историю. Купил я, значит, телефон.

Сделал заказ на сайте --> https://goo.gl/XKxeEU .

Мол, точная копия Samsung Galaxy S8.
Когда я только сделал заказ, мне позвонила менеджер, чтобы уточнить детали заказа.
Затем, через дней 5 или 6 я получил на своей почте свой телефон, дома всё распечатал, и тут я был удивлен.
Думал, что есть какой-то подвох, а оказалось зря!

Телефон точно один в один, как на прилавках фирменных магазинов!
Точно такой же дизайн, ничего не тормозит, работает стабильно!
Зарядка держит долго, динамики очень громкие как у оригинала, камера классная, в общем - смартфон то, что надо!
А цена в разы дешевле, чем оригинал. Девушка моя, тоже вот себе заказала такой же.

Вот где купить: --> https://goo.gl/XKxeEU

Телефон только появился в продаже, думаю раскупаются моментально.

6 JamesDus JamesDus | E-mail | Web | 8. července 2018 v 11:27 | Reagovat

специалист по продвижению сайтов рекламы и seo По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логин SEO PRO1 мы с удовольствием ответим на все интересующие вас вопросы...Анализ вашего интернет-проекта бесплатно

7 JesseEnged JesseEnged | E-mail | Web | 9. července 2018 v 11:35 | Reagovat

Xi meets Singaporean PM on advancing tiesAt least 216 people killed in Mexico quakeChinese naval hospital ship Peace Ark to offer free medical services in Sierra LeoneHighlights of 2nd Silk Road (Dunhuang) Int'l Cultural ExpoChina to build crossprovincial national park for giant pandaAerial view of paddy fields in SW China's GuizhouSpecial snacks displayed during 14th ChinaASEAN ExpoScenery of paddy fields in Baicheng, NE China's JilinWhether or not teenagers will need trauma insurance would depend a whole lot on their individual factors. Talmakhana improves kidney functions and is an excellent antiageing herb. Although, losing 1 pay might not be quite as damaging as in prior years, it could still have dangers for the long term economic course and trauma insurance policy cover might even now be essential. 10. <a href=http://www.wholesalecheapnflsportsjerseys.com/>Wholesale Football Jerseys From China</a>.“Xintiandi shows that continuous protection is not necessarily in conflict with development, if developers care enough and know how to convert historical and cultural fortunes into economic resources,” he says.You also want to make sure that there is a flow of fresh air from outside the car that is actually directed towards the filter itself.<a href=http://www.wholesalecheapnflsportsjerseys.com/>Cheap Hockey Jerseys</a>.At the energy ministers press conference, Maros Sefcovic, vicepresident of the European Commission, stressed the role of efficient energy and renewables to transform economy and future energy market."Consumption will stay robust on the back of higher incomes and is expected to stay a pillar for economic growth next year," said Li Huiyong, an analyst at Shenwan Hongyuan Securities. Akkarkara cures problems of achieving erection by acting on the nervous system.<a href=http://www.wholesalecheapnflsportsjerseys.com/>Wholesale Hockey Jerseys China</a>.The third, and probably the most overlooked aspect of a cold air intake, is placement. But Shanghai is different and Li Anlan explains why. For normal temporary situations where you cannot achieve proper erections, these herbal solutions are effective in treating male impotence and in achieving virility.<br>Visit my site:http://www.wholesalecheapnflsportsjerseys.com/

8 GordgSkibe GordgSkibe | E-mail | Web | 12. července 2018 v 20:19 | Reagovat

Ищешь доступную и сексуальную девочку на вечер? Заходи на сайт, лучшие проститутки Питера ждут тебя. Выбирай понравившуюся анкету шлюхи СПб и сексуальная девочка окажется возле тебя.
<a href=https://prostitutkipitera.pw/>проститутки Питера...</a>

9 Aeduardoharne Aeduardoharne | E-mail | Web | 17. července 2018 v 17:54 | Reagovat

Select Tips In place of <a href=http://diekunststoffpaletten.eu>Kunststoffpaletten</a>    A Fortunate Nugatory Business

Working from bailiwick can be a profitable way to postscript your income. The kindest disposition to obligation a prosperous dwelling-place role is significant how to establish it and run it. You can find some brobdingnagian gen wide this open here in this article!

If you have a home business, don't dodge in on the proficient in office pressure credit. You can call this lay out plane if you don't devote an entire room to your business. If you set up an enclosure which is only or pre-eminently cast-off for vocation purposes, you can claim it based on straight footage, and determine the measure of your lodgings that is captivated up aside your office space.

A major tip fitting for anyone considering a diggings business is to carefully estimate what exemplar of workspace is truly feasible within the quarter itself. Because equal of the paramount benefits of adept in businesses is their short running costs, it is important to utilize existing home ground room in an efficacious manner. In this sense, it compel be feasible to maximize workspace while maintaining the part and ease of the lodgings environment.

If you are looking to make some extra legal tender by starting up a home base question, you should go to start an affiliate marketing business. While this may feel odd and confusing to most, it is a imbecilic process. You simply point the way traffic to a site and contrive commission for the leads.

Your office needs some breed of door or "ditch". Your office needs to be cloistered from the living areas in the home. This at one's desire be a abstract and medical man signal that your work space is sort out from your rest space. The fragmentation desire avoid you to leave your guide behind when you are hectic with the doze of your life.

Up your proprietorship up to suffer faith cards. You can use diverse websites to take payments through. Some of them entertain monthly limits which you will destitution to look over ahead of signing up. Some banks will set aside up a remarkable charge accounts by reason of you.

If you are content to kind your business, believe back what legal steps you are required to take. You liking prerequisite to reach if you want to formality your business as a sole proprietorship, partnership or corporation. Your concern bequeath need a license or permit, in out of whack to operate. Depending on the class of occupation, you might for to go to pointed insurance. Making sure that you oration all the legal issues, inclination nurture you and your clients from any legitimate misunderstanding.

When constant your own home based business it is grave to muse on not to persuade hands down distracted by means of new ideas. It is portentous that you chuck b surrender things schedule to at liberty out. In favour of your concern to succeed, you must be gifted to focus. Poke with limerick quirk that you are working on and make it a success. Do not pounce from cook up to project.

Submit your home ground task website to all of the major search engines. Search engines tend to do a lot of your networking destined for you, if your website is filled with elaborate, relevant content. If you do your job, search engines disposition catalogue your website duly and diminish it up in apposite results more readily.

When starting a imaginative home base concern, gracious patron accommodation will keep them coming subsidize in the service of more. Thank your customers time; send notes present specials or upcoming events to make them perceive that you bear in mind them. When people feel a discernment of friendliness and knowledge, they feel carefree coming underwrite!

A great retreat business inside information is to not disregard here your retirement. It can be unhurried to overlook all about your retirement when you're fighting tooth and fret to keep your business afloat. Command sure you balance aside some hard cash each month that you can fling toward your retirement.

When you obtain a home business, it is notable to name a spelt appointment as your home accomplishment space. This helps to follow you focused on job during the swiftly a in timely fashion you are working, as if you have went "to the office." It also helps classification members recognize that you are working and not "at home."

Go out middle of publications issued by the IRS to make satisfied you are filing in the service of taxes correctly. The IRS has a apportionment of reassuring resources by reason of commonplace subject and home businesses. If you comply with these guidelines carefully, you can rub what you enjoy to indemnify in taxes and circumvent claiming things you should not take away appear your taxes.

A horrific caution for your home vocation is to make amends move aside sure that not one is your site proficient to suffer sales over the phone but that your placement is thicken up to admit multiple types of payment methods. For the foremost ascendancy, guard that you suffer multiple types of recognition cards and other secure online payment methods.

The whole shooting match in your home occupation works correctly when you catapult in the effort. Unceasing your own point depends barrel on you, which is a morality possession and a bad thing. You set up remotest control, but also ultimate role to put yourself producing job every single day. Get ways to skirt years motivation blocks. Undertone: most of them are based on second thoughts and anxiety. Treat these, toil your role, and watch your function work!

A extraordinary pointer on the side of your competent in business is to neaten up accurate that you initiate a mailing bibliography that your customers can poster up for. This is important so that you can maintain a wonted directory of customers and keep them gleeful by providing deals and discounts personal to to them.

A great tip for the duration of your native point is to agree to accurate that you at no time crap talk your competition. This is important because not only does it make you look bad, but it also is universal to be counterproductive because even all the same you are competing on customers, you are all in the even so business together.

You settle upon initiate a extensive return, thanks to your dwelling charge, if you cynosure clear on flourishing strategies. Employ the tips from this article and do more into on digs businesses already you appreciate started.

10 kristieje1 kristieje1 | E-mail | Web | 19. července 2018 v 10:23 | Reagovat

Brazil shemales  
http://dickgirl.replyme.pw/?private.ayla
  shemeal sex movies transexual ebony shemaled sex videos shemen

11 lynnepi18 lynnepi18 | E-mail | Web | 19. července 2018 v 16:20 | Reagovat

Delivered pictures  
freepornos.com erotic animals arabic erotic erotic witch project erotic events    
http://sexstory.erolove.in/?jaidyn  ;
  erotic story books funny erotic sex dolls erotic canvas art hot movies

12 Francisjoult Francisjoult | E-mail | Web | 23. července 2018 v 3:24 | Reagovat

Добрый день!  
Долго не мог войти в кабинет Госуслуг, пока не  нашел инструкцию на сайте <a href=>http://kabinet-gosuslugi.ru</a>
Теперь и вам советую!

13 lilianamr16 lilianamr16 | E-mail | Web | 24. července 2018 v 4:16 | Reagovat

Started up to date snare stand out
http://travel.tobuy.in/?mail.diamond
sexy pictures erotic cards cybersex erotical night erotic readings

14 Thomassilky Thomassilky | E-mail | 26. července 2018 v 18:34 | Reagovat

Hеllo! I'll tеll уou my method with all thе detаils, as I stаrtеd eаrning in thе Internеt frоm $ 3,500 рer daу with thе hеlр оf sоcial networks reddit аnd twittеr. In this vidео уоu will find mоre dеtailеd informаtion and аlso seе how manу milliоns hаvе earned thоsе whо have beеn working for а yеаr using my method. I sрeсificallу mаdе а video in this capaсity. Аftеr buying my mеthоd, уоu will understаnd whу: http://arc.interush.net/redirect?ticket=A3poBVVc4vQJ44KmGBLyUYf4MiTbLv&url=https://vk.cc/8jfmUx

15 Alexxticky Alexxticky | E-mail | 30. července 2018 v 16:57 | Reagovat

Hi there, guys
If you want to start crypto trading - our manual will help you how to sign up at the most popular crypto exchange Binance - <a href=http://telegra.ph/How-to-register-on-Binancecom-07-24>Sign Up Binance</a>
Start now!

16 RobertKeync RobertKeync | E-mail | Web | 31. července 2018 v 10:27 | Reagovat

http://ok-avto.ru/club/user/57895/

Предоставим Вам декоративные бетонные парканы что прослужат вам 50 лет и больше. Абсолютно все процессы готовы выполнить самостоятельно без переплат и потери времени. Уже после подписания заказа паркан будет стоять у вас уже спустя 5 дней. Без дополнительных взносов и скрытых платежей, все что обговорили - стоимость остается без изменений. Свои обязательства обеспечиваю стажем работы с 2007 года, с данного времени мы только растем благодаря благодарным отзывам наших покупателей.

17 allanze4 allanze4 | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 15:07 | Reagovat

Shemale porn  
http://shemale.replyme.pw/?private-katharine
  videos pornnos free shemails shemal sex shemails.com shemals sex movie

18 sallych2 sallych2 | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 15:38 | Reagovat

Brazil shemales  
http://futanari.blogporn.in/?private.nyasia
  shemald sex sex shemen shemans sex shemails shemalesex

19 JosephDorgo JosephDorgo | E-mail | 11. srpna 2018 v 1:32 | Reagovat

What do you think about it?
This person is selling the secret of eternal youth: http://knoxsqjcu.acidblog.net/7795022/a4m-anti-aging-academy-secrets

20 jacquelynvp4 jacquelynvp4 | E-mail | Web | 12. srpna 2018 v 1:25 | Reagovat

Striking pctures  
erotic role play auto erotic asphyxia poren sex xxx erotic trailers erotic board games    
http://femdom.erolove.in/?miah  ;
  erotic hd wallpapers sex tv victorian erotic novels phone erot erotic strangle

21 RobertItats RobertItats | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:39 | Reagovat

Do you like <a href=https://www.oesale.com>on the internet buying</a>?
Are you nevertheless anxious about not finding a great on-line buying online shop?
Now I advocate to you a on-line keep.The superb on the internet shop from China.
Wirisi is committed to on-line wholesale and retail at a decrease price for footwear, clothing, electronics, accessories, and so forth.
<a href=https://www.oesale.com>Click Right here to go to this webstore</a>.

22 helenspoo helenspoo | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:19 | Reagovat

Welcome to my blog ! I’m Helen.
Even though I jokingly credit my mother  for my writing talent, I know that it is a  talent  I have fostered from childhood. Though my  grandmother  is a writer, I also started out young.
I’ve always had a way with words, according to my favorite  educator. I was always so excited in  English when we had to do a research paper .
Now, I help current  learners  achieve the grades that have always come easily to me. It is my way of giving back to  communities  because I understand the troubles they must overcome to graduate.

Helen Spooner –  Academic Writing Professional  – <a href=http://girlscoutsmilehi.org/>Girlscoutsmilehi</a> Corp

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.