CHAPTER TWENTY NINE

8. května 2017 v 20:01 | Šílenej |  Fall For You by Šílenej
Kdo další sjíždí youtube místo toho aby dělal něco produktivního?

Všude je to nějaký mrtvý, tady obzvlášť a lepší už to asi nikdy nebude. #shithappens


Lynn celé odpoledne strávila dolaďováním detailů páteční akce a přitom zvažovala co dál. Dokonce se zastavila i v několika mudlovských knihovnách, kde si půjčila víc příruček typu "mám šílenou rodinu, co dál" než původně zamýšlela, a tak se nemohla divit, že jí víc než jen dvakrát všechno popadalo na zem. Vidět to knihovnice, tak je z ní nejhledanější ničitelka knížek na světě. Horší bylo, že podobný nápad zajít na návštěvu do knihovny dostal i Nick. Lynn ani nestačila posbírat všechny tituly, co jí popadaly na chodník, když zpozorovala notoricky známé boty přímo před sebou. I když si dávala načas, tak vysoko nad botami viděla i Nicka.

,,Potřebuješ pomoct?" zeptal se naprosto zbytečně, nečekal na odpověď a hned knížky začal strkat do provizorní tašky, kterou si Lynn pomocí kouzla udělala z bratrovy bundy. Holt je v Londýně hezčí počasí než doma. Nick by byl naprostý debil, kdyby si nevšiml názvů, taky se na to moc tvářil.,,Zase ti lezou na mozek?"

,,A nehodlaj jen tak přestat," ušklíbla se Fletcherová a chtěla co nejdřív zmizet, taky to na ní bylo jasně vidět. To byl asi hlavní důvod, proč ji Nick nechtěl nechat, když už ji taky jednou měl. ,,Musim jít…"

,,Co se děje?"

,,Nic," lhala Lynn a snažila se i usmát… marně.

,,Víš, že jsem se nikdy neptal, ani když tě celý dva měsíce bombardovali dopisama. Takže o co jde?"

Lynn sklopila oči a zhluboka se nadechla. ,,Měla bych ti něco říct… ale ne tady," vzala ho za ruku a odvedla pryč z dohledu mudlů, aby je mohl vyzvednout kouzelnický taxík.

***

Myles až do večera hledal Lynn na všech obvyklých místech, kam předpokládal, že by šla, jenže měl smolíka a našel leda lidi, které by radši až do konce života nepotkal. Jakmile dorazil domů, kde v tu hodinu bývá přeplněno a bengál, který tentokrát vystřídalo mrtvolné ticho a navíc našel nečekanou návštěvu se sestrou věděl, že bude zle. Přesně jako ticho před bouří… a to hodně velkou!

Lynn se zvedla z gauče, došla až k bratrovi a dopřála mu jeden ze svých vražedných pohledů, mít po ruce postradatelného Smrtijeda, tak je dávno na druhém břehu, ze kterého není návratu. ,,Tak jako vždycky, máš to, cos chtěl," prskla zlostně, profrčela místností a schody brala po dvou jen, aby byla co nejdřív pryč, s prásknutím dveří ve třetím patře zmizela k sobě do pokoje.

To už se postavil i Nick. ,,Už vim všechno o tvým plánu, jak konečně dostat fotra. Jdu do toho, ale asi jsem něco udělal blbě, co?" narážel na blondýninu reakci.

,,Ty ne, to já," řekl Myles, který pořád sledoval prázdné schodiště, sotva si ale všiml Nicka procházejícího kolem, zastavil ho rukou na rameni. ,,Radši bych ji teďka nechal vyvztekat, nemusel bys vypadat tak dobře, až by s tebou skončila."

Archer se zamračil, živě si představil veškeré hnusné kletby, které znal a že jich nebylo zrovna málo a výsledek se mu nelíbil. Z toho plyne ponaučení pro příště, nikdy nelézt Emmelynn Fletcherové na oči, když je nakrknutá.

,,A to je všechno, co ti řekla?" ujišťoval se nejstarší bratr.

Nick kulil oči. ,,Copak ono je toho snad ještě víc?" upřímně se děsil, jako kdyby toho už tak nebylo dost.

Myles neodpověděl, přímé odpovědi prostě nemá ve zvyku, tak proč by s tím najednou začínal. Místo toho Nicka pobídl, aby si sednul zase zpátky a vyložil mu svůj genitální plán do nejmenšího detailu spolu s názornou ukázkou na šachovnici. Jo, ten plán není geniální, je přímo genitální!

Kluci si nerušeně osnovali dobré dvě hodiny, kdy Nick usoudil, že za tu dobu už Lynn mohla vychladnout, aby za ní mohl zajít. Klepání na dveře zamítl okamžitě, ještě by tím na sebe v tom horším případě upozornil a schytal to třeba vázou nebo jiným tvrdým objektem přímo do nosu. Místo toho radši zkontroloval, jestli na něj nečíhá nějaká nepříjemná kletba, jakmile se dotkne kliky. Ale kde nic tu nic, tak prostě vešel do pokoje, kde Lynn mlčky seděla čelem ke vzdálenější zdi a opírala si hlavu o sloupek nebes postele.

,,Seš naštvaná?" zeptal se opatrně.

,,Jo, ale ne na tebe," zavrčela, ale hned zase tón změnila. ,,Seš naštvanej ty?"

Archer se zamračil, tak trochu nechápal, kam tím míří, ale ani to mu nezabránilo, aby došel až k Lynn a sedl si na druhou stranu růžku, kde byla. ,,Proč bych byl?"

,,Že jsem ti o tom neřekla hned od začátku."

,,Ani ne, celkem chápu, žes od toho všeho chtěla radši zmizet. Spíš jsem trochu uraženej… že nevěříš, že bych to zvlád."

Ve Fletcherce se vzedmula nová vlna vzteku, až se z toho na Nicka prudce otočila. Ještě že mu reflexy z famfrpálu pořád slouží, jinak by si asi vysloužil slušivý monokl a ten by na svatebních fotkách určitě vypadal… no… jako pěst na oko. ,,Tady nejde o to, že nevěřim tobě, ale jim… a ani Mylesovi."

Prohlášení měsíce. Nick na to zíral pomalu s hubou dokořán. ,,Proč ne jemu?"

Lynn se kysele ušklíbla. ,,Vždycky má záložní plán dvou záložních plánů, který předtím selhaly a vždycky si myslí, že je neprůstřelnej, nemůže se nic podělat a vždycky má pravdu. Ale jednou to projel na celý čáře. Všichni sice od samýho začátku tvrdili, že je to sebevražedná mise, jen Myles přišel s tim, jak všem dokáže, jak jsou mimo, vymyslel plán, všechno se zdálo, že šlo tak jak mělo, ale nepočital s ukrytejma posilama a očarovanym únikovym východem. Proto je teď Colin Keene mrtvej a tvůj otec pořád běhá na svobodě."

,,Tak proto kdysi tak strašně vyváděl. Fotr z něčeho zrovna v tý době vyváz jen tak tak. Proto pořád chodí o holi, to není jen frajeřina. Keene mu nejspíš dal dost co proto a vzal s sebou dost fotrovejch následovníků." Kdo by to byl řekl, že Colin Keene zanechal takový "odkaz" i dlouho po své smrti. ,,Věci se kolikrát zkomplikujou, Myles tomu nemoh nijak zabránit."

,,Ale moh. Kdyby tenkrát tak netlačil na pilu, nesnažil se to uspěchat jen, aby se pomstil a všechno to pořádně promyslel, tak tady Colin ještě pořád je. Stačilo jedno primitivní bublinový kouzlo, který objevil o pár tejdnů později," vrčela Lynn jak pravý vzteklý pes, že by se jí ostatní psi určitě vyhnuli obloukem a utekli se staženými ocasy mezi nohama. ,,Tvůj fotr byl nejspíš ten, co dostal naše rodiče. Proto je Myles tak na pěst a chce tě použit."

Už tak to na Nicka bylo víc než dost informací za jeden den, ale jak tak koukal, tak ještě nebyly všechny. Co to bude příště? Už tak je to dost síla. ,,Hm. Dost by to vysvětlovalo."

,,Dost by to vysvětlovalo? To je všechno?"

,,Ne," ujistil ji Nick naprosto v pohodičce. ,,Vědělas celou dobu, kdo jsem?"

Fletcherová zavrtěla hlavou. ,,Nebyla jsem si jistá, dokud se tvůj otec neobjevil."

,,Proto sis se mnou začala? Aby ses k němu dostala?"

,,Ne! To s tim nemá co dělat! Nic z toho jsem neplánovala, prostě se to stalo. A víš, že na koleje nebo krev nehraju."

,,Musel jsem se zeptat," pokrčil nad tím Nick rameny. Tomu se prostě nedalo zabránit. Jistota je jistota. ,,Stejně jako to, že to musim udělat a dostat fotra do Azkabanu."

,,Určitě se najde někdo jinej."

,,Myles mi všechno řek, jak se někoho snažil najít celý roky. A že ani Sev nestačí. Už jsme se na všem dohodli. Až UK se Sarafine zmizej, tak budu hrát zhrzenýho ženicha, přejdu na temnou stranu a prolžu se do fotrova nejužšího kruhu za každou cenu, abych zjistil, co chystá… a pak ho pošlu tam, kam patří za všechno, co kdy udělal!" Nick byl plný odhodlání, bez jediného náznaku zaváhání, až to pomalu nahánělo strach.

,,Nepřesvědčim tě, že ne?"

Nick vrtěl tou svojí rozcuchanou černou hlavou. ,,Aniž bych to věděl, taks mě tajně trénovala, teď je pravej čas na to, abych se předved v praxi."

Lynn na to dlouho nic neříkala, místo toho vstala, chytila Nicka za ruku a táhla ho jak neposlušného psíka zpátky dolů do obýváku. Ještě na schodech stačila svolat bratry, každý se vyloupl z jiné strany. Myles se ohlédl, co se děje od krbu a založil si ruce na prsou. Rhys s kytarou na zádech a trsátkem mezi prsty vylezl ze svého pokoje těsně nad schodištěm. Tommynova silueta se blížila z kuchyně, odkud se šířil hustý dým, zástěra a rozcuchané vlasy nasvědčovaly o tom, že se pokoušel vařit nějakou mňamku…nebo spíš lektvar, co se kolosálně zvrtnul. A korunu tomu nasadil Deryck, který propadl kouzlu mudlů a musel si vyzkoušet nové popruhy "pavoučího muže", když se jako správný křižák spustil z půdy mezi zábradlím až na úroveň Nicholynn, kteří pořád stáli na schodišti.

,,Nepude mezi Smrtivoly bez pořádný přípravy," pronesla blondýna jednoduše a pokračovala v cestě, Nicka pořád na vodítku, teda za ruku táhla za sebou.

Rhys uznale našpulil pusu, sundal si popruh kytary a tu opřel o futro svého pokoje. Deryck zatahal za pár suchých zipů a dopadl rovnou na nohy na podlahu. Tommyn ze sebe strhl zástěru jen nitě zapraskaly a zahodil ji někam za sebe. Myles se neobtěžoval nějakým zdlouhavým obcházením gauče a jednoduše ho přeskočil, aby spolu s bratry mohl následovat Nicholynn do sklepa, kde si už před lety zřídili vlastní výukové centrum.

Na "uvítanou" na Nicka šli zlehka. Postavili ho doprostředka místnosti, kde svítilo jen pár svíček, sami se rozestavěli okolo a najednou na něj seslali pár kouzel. Archer nestačil říct ani "švec" a svíjel se na podlaze spoutaný uprostřed kaluže v záchvatu smíchu, s pestrobarevnými vlasy a s hůlkou kdesi v nenávratnu.

,,Neřikalas, že má bejt dobrej?" rejpnul si Tommyn a za to taky schytal jednu ledovou spršku.

A to byl jen začátek. Takové intenzivní stupňující se "mučení" Nick prožíval až do doby, než se podařilo dostat Ulricha se Sarafine pryč ze země, potom si ho vzal do parády společný úhlavní nepřítel.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 12. srpna 2017 v 23:16 | Reagovat

chm, jestli mi tohle jako odpověď má stačit, tak to teda nestačí...ach jo, ty mě tak štveš =o(

2 Prostěněkdo Prostěněkdo | 26. prosince 2017 v 19:58 | Reagovat

Moc se mi líbí jak obě dvě píšete, u vašich povídek se směju od začátku do konce :-D . Doufám že budete psát dál, měly byste vydat knížku, hned bych si ji koupila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.