Vampire Academy

BM - PÁTÁ

20. července 2012 v 11:25 | Bičik
THE END!

BM - ČTVRTÁ

20. července 2012 v 11:10 | Bičik
Pokračujeme v krasojízdě...

BM - TŘETÍ

20. července 2012 v 10:54 | Bičik
Kašlu na to a dneska jsem hodim zbytek kapitol týhle povídky, protože jsem zjistila, že to před těma pár lidma, co jí čtou, zadržuju skoro dva měsíce a to už mám všechno přeložený.

Pro menší sklerotiky i případný repete minulejch kapitol: Nacházíme se v ,,postapokalyptickym" světě, kde vládnou upíři a lidi jim sloužej (nejspíš důsledek Twilight horečky). Lucy je upírka, která před *někym* zdrhá a uplatí člověka Nathana, aby jí v útěku pomoh. Lucy chce zdrhnout do Lakemontu a k tomu potřebuje fialovej odznak, aby jí hlídka u hranic města pustila. A protože Nathan je člověk světaznalej, dovede Lucy do nějakýho pajzlu, co se vydává za tetovací salón a nějakej týpek jménem Pete se svou holkou jí stvoří falešnej fialovej odznak a načančaj jí tak, aby vypadala jako člověk a ne jako upírka (upírové jsou tu jak jinak než bílí jak stěna a jako bonus maj stříbný oči). V tom pajzlu ale běží televize, z který se dozvěděj, že Lucy je dcerunka upíra mafiána a ten za ní nabízí mastnou odměnu. Samo sebou, že se Pete vypaří a pravděpodobně jí chce napráskat, tak Lucy a Nathan musej ve svym plánu zdrhnout do Lakemontu setsakramentsky přichvátnout... jo a je to vlastně psáno v první osobě z pohledu Lucy, na tenhle fakt se mi povedlo s přehledem zapomenout.

Hodně štěstí ve čtení a doufám, že nějak překousnete muj ,,slavnej" překlad!

Bičík

BM - DRUHÁ

10. června 2012 v 16:14 | Bičik
Maličko se nuďánkuju, tak přidávám další kapitolu Modrýho měsíce od Richelle Mead. Už jsem dokonce začala i s překladem první kapitoly The Golden Lily (druhej díl Bloodlines nebo Pokrevních pout, nadávejte si tomu, jak chcete), ale nějak skončila s třema odstavcema a pokračovat budu jen, když bude hodně velkej zájem, což nejspíš nebude, tak máte smůlu Smějící se.
S pánem Bohem Belikovem,
Bičik

BM - PRVNÍ

22. května 2012 v 10:21 | Bičik
Tak je to tady. Ze zoufalství, že neni co přidávat, jsem se rozhodla začít zveřejňovat další překlad od Richelle Mead. Tentokrát je to úplně samostatná povídka, která nemá co s Vampire Academy dělat. Je bohužel v první osobě a abych pravdu řekla, hlavní hrdinka zrovna neni žádnej Einstein a nejspíš vám bude pěkně lézt na nervy. Ale na druhou stranu, jako vždycky Meadová dodala i fešnýho chlapce, který vám veškerý trápení vynahradí na to tata. K mýmu překladu se radši vyjadřovat nebudu, akorát mám poznámku k těm, kteří by náhodou chtěli hodit tenhle překlad na svůj vlastní blog: nejsem proti tomu, ale laskavě se zeptejte!
Bičik
P. S. Příště ode mě čekejte Just Like You.
P. S. S. To logo k povídce má na triku Šílenej, protože jsem byla líná jak prase. Ale povedlo se jí, že jo?

Richelle Mead - Blue Moon

22. května 2012 v 9:57 | Bičik

Hlavní postavy: Lucy a Nathan

Místo: ,,apokalyptickej svět"

Doba: napsáno v roce 2008 do knížky Immortal Love Stories With Bite od několika autorů

Děj: Tato povídka se odehrává ve světě, kde převzali moc upíři a lidé v něm žijí jako druhořadí obyvatelé. Lucy, dcera nejmocnějšího upíra v Chicagu, se náhle ocitá v situaci, kdy je lovena vlastním druhem a musí spoléhat na pomoc pěkného lidského kluka, který strávil celý svůj život nenáviděním upírů, kteří ovládali jeho město.

Autor: Richelle Meadová, Bičik - překlad

SUNSHINE - ŠEST

5. srpna 2011 v 10:14 | Bičik

Tak konečně slavný to konec... v komentářích schválně napište, co si myslíte o celý povídce a někdy v budoucnu přibude ta další povídka od Meadový...

Bičik


SUNSHINE - PĚT

2. srpna 2011 v 19:46 | Bičik
Mě hrabe! Konečně jsem zpátky z rádoby dovolený u příbuznejch v Jižních Čechách a Šílenej mi na počest stvořil tenhle skvělej lay s Malex párečkem z Nikity... och, slintám hlavně z Shanea Westa, vrrrr. A bohužel mě zas napadla na tý dovolený další nová povídka (si holt nedám pokoj). Už jsem vážně zvědavá, kdy to všechno budu psát, si na to brzo asi najmu lidi nebo nevim. Smějící se Jinak přidávám zas Sunshine, sice byl nedávno, ale už ho mám připravenej v rozepsanejch a taky by nebylo od věci, abyste se konečně dověděli, jak to skončí. Už pak jen šestá kapitola a bude konec, ten mi přijde sice moc utlej, ale má to bejt krátká povídka, tak cajk...

Zdraví Bičik, zarytý fanda Shanea Westa a Erica "Awesome" Northmana

SUNSHINE - ČTYŘI

30. července 2011 v 12:03 | Bičik

Aleluuuuuuuuuja, Bičik se konečně vrací!!!

Špatná zpráva je, že po mě chce "Dráčika", což je lehce problém, no ale co... to se pořeší.

Takže komenty!

Richelle Mead - Bloodlines/Pokrevní pouta první kapitola

17. července 2011 v 2:06 | Šílenej & Bičik
Bičik: Takže dneska... nebo už spíš včera byla zveřejněná první kapitola Bloodlines od Richelle Mead (volný pokračování VA, který vyjde u Amíků 23. sprna a co jsem koukala tak u nás 28. listopadu s názvem Pokrevní pouta) a jelikož mi z toho jebalo, tak jsem se zase pokusila to pro vás přeložit, výkon to byl zas děsivej, ale to se ztratí. Nakonec jsem ani ne na po polovině "exla" a tak nějak vydírala Šílenýho, aby zbytek zkusila přeložit a překvapivě to udělala a hrabalo jí z toho ještě víc než mě. Hip hip hurá! Obzvlášť nemůžu z toho, jak přeložila poslední větu a poznámku o jednom tupcovi. A pokud jde o děj kapitoly... no, bude to hodně hustý. Ale bohužel se v týhle kapitole neobjevil ani Adrian, ani Dimitrij (zato se tam objevil nějakej alchymista Barnes, madame Meadová nějaká narážka na Bena Boha Belikova Barnese?). A pokud jde o další novinky ohledně knížek, Meadová už prej dokončuje druhej díl - The Golden Lily/Zlatá lilie...

Šílenej: To individuum výše zminěné trochu přehání, zase tak moc mi nejebalo, jen mi to kolem osmý vrazila, já překádám a v půl jedný koukám, že teprv končim... některý ty věty jsou vážně vražedný, ale už se mi to znova číst nechtělo a za všechny překlepy a nesrozumitelnosti se fakt omlouvám, ale co, je to můj první překlad, tak co... snad se ochutnávka bude líbít...

P.S.: Bylo tam odražení, ale to blog naneštěstí nezvládá... bohužel to nezvládá ani kurzívu v textu, který bylo celkem dost a na to už fakt nemáme síly, hledat to jednotlivě.

SUNSHINE - TŘI

12. července 2011 v 16:47 | Bičik
Tak další kapitola ,,Taťky Dragounka", jak tomu přezdívá Šílenej. Už holt nebyla od věci, když jí mám přeloženou delší dobu a akorát jí zadržuju. Jen tak pro informaci pustila jsem se do překladu další povídky od Richelle. Ta tentokrát nemá s VA nic společnýho a je jen samostatná. (nejspíš jí Meadová stvořila, když se hodně nudila) Můj překlad není zas bůhvíjak špičkovej (měla jsem nejspíš ve škole občas dávat pozor při slohu), ale doufám, že z toho pointu nějak pochopíte... Tu novou povídku, co překládám (jmenuje se Blue Moon) jsem četla už asi před půlrokem, kdy jsem měla nějaký období ,,Přečti od tý Meadový všechno, ty draku" a sice není žádný éro, ale ten svět v ní je dobře vymyšlenej.

SUNSHINE - DVA

14. června 2011 v 16:22 | Bičik


Další kapitola mýho pseudopřekladu Sunshine. Sice je to psaný v třetí osobě, ale Meadová to píše stejnak tak, že se každá kapitola motá jen kolem vnímání jedný postavy, jejích myšlenek, pocitů a bůhví čeho všeho. V týhle povídce je to vždycky na střídačku, jedna kapitola je z pohledu Erica Dragomira a druhá z pohledu Rhey, která je představená v týhle kapitole.

Servus čtení!

Bičik

P.S. To jméno Rhea, který jsem v týhle povídce viděla snad poprvý v životě, by se podle googlu mělo číst "ria" a podle audiobooku VA zas rea, tak si vyberte, v týhle kapitole se akorát ukáže, že sám big hlavní hrdina má s vyslovenim tohohle jména problémy :D.

SUNSHINE - JEDNA

5. června 2011 v 13:02 | Bičik

Tak rovnou začínáme, četla jsem to po sobě xkrát, tak doufám, že už tam žádný vypečený chyby nejsou, ale znám se, tak o tom silně pochybuju... kdyžtak se omlouvám. Povídka má šest kapitol a kapitoly budou postupně přibejvat, jestli o ně teda budete mít zájem.

Byl jsem zde... Fantomas!

P.S. Vzdejte i holt mýmu "konzultantovi" Šílenýmu, protože bez něho by nějaký věty vůbec nevznikly... třeba jako popis nějaký pláže nebo co to bylo, kterej se mi vážně nechtěl překládat.

Richelle Mead - Sunshine

5. června 2011 v 13:01 | Bičik
Nemám šajna, jak už je to dlouho, ale nějakou dobu určitě. Narazila jsem na netu na povídku Richelle Mead na téma VA. Je součástí nějaký prašivý knížky jménem Kisses from Hell, kde psaly povídky i ostatní "upíří" autorky. Zbytek jsem pro vlastní bezpečí nečetla, ale povídce od Meadový jsem neodolala, zvlášť když taky jednou zvolila třetí osobu a jednalo se tam o rodiče Lissy (radši bych povídku o rodičích Rose, ale budiž, tohle taky bylo good). A tak nějak mi ruplo v kouli a rozhodla jsem se to přeložit, protože u nás to nejspíš jen tak nevyjde.

Bičik

P.S. Jen tak mimochodem Meadová se rozhodla napsat timhle stylem i povídku o tom, jak si Dimitrij zajede s Rose do Ruska, tak jsem na to zvědavá...

Bloodlines - aktualizace 21. 4. 2014

31. května 2011 v 14:55 | Bičik


Pro fandy VA (Vampýrské Akademie) menší info...
Vampire Academy - Last Sacrifice

18. prosince 2010 v 9:12 | Bičik & Šílenej
VA

A je to tady, Bůh Belikov nám skončil. U nás sice vyšel 5. díl VA, ale v Americe už vyšel 6. díl, kterej jsme se Šílenym převelice aktivně poslouchaly jako audiobook a asi nám to zabralo dva dny, což byl celkem výkon, ale moc jsme se kvůli tomu nevyspaly a ještě jsme během toho zašly na Letopisy Narnie 3 - nj Ben Barnes, náš Bůh Belikov, jistě chápete, proč jsme tam šly :-D. (Šílenej: To byla taky operace Bičika donutit, aby šla...)

VA6 - Poslední oběť má bejt poslední knížka ze série vyprávěná z pohledu Rose, Meadová už údajně maká na "7. dílu", kterej bude vyprávěnej ve třetí osobě a do popředí se tam dostanou vedlejší postavy. Zatim jen prozradila, že jednou z těch postav je Sydney, ale osobně doufám, že zapojí i Adriana a Eddieho. A pokud jde o 6. díl, no ehm... asi se bude divit, takže vás předem varuju, pokud nechcete přijít o překvápko, tak dál nečtěte (nj, bude tam ,,menší" megaspoiler), ale jestli jste zvědavý jak opice, tak klikněte dál...

Bičik & Šílenej

Los Spoileros Volume 2

8. července 2010 v 17:32 | Bičik
VA
Šílenýho net zrovna nespolupracuje, tak mě pověřila spoilerováním ohledně 5. dílu Vampýrský Akademie, Spirit Bound. No nevim, nevim, ještě teď ten konec rozdejchávám, tak uvidíme, jak mi to pujde. A řikám vám předem, jestli nechcete mít extra šoky a přijít taky o překvapení, až to budete číst někdy za x let, kdy to vydaj u nás, tak tenhle článek ani nečtete!!!!
                       
Bičik

ŽERU LISSU!!!

5. července 2010 v 16:24 | Šílenej
VA
Jo, je to tak, žeru jí!

Pro ty, co už nemaj nervy na to čekat, co se děje v dalších dílech...

30. června 2010 v 11:54 | Šílenej
VA
Sice si pořád ještě hraju s počítačema, ale bohužel to nemá konce (navíc mě to nebaví, takže se to vleče ještě víc) a už takhle jsem "trochu" pozadu se slibem Damie, která mermomocí chce vědět, co, kdo, s kým a jak v dalších dílech Vampýrské Akademie, jinak taky zkracováno VA...

Takže ti, co nechtěj být "přehlceni" informacemi, nebo si nechtěj zkazit to napětí při čtení dalších knížek, tak by radši okamžitě měli přestat číst tenhle článek, protože budu nehorázně moc spoilovat, což znamená, že vykecám všechno na co si vzpomenu a Bičik mě jistě ráda doplní, až bude opravovat čárky, s kterýma se fakt nekamarádim!

Šílenej

VAMPIRE ACADEMY - VAMPÝRSKÁ AKADEMIE

16. března 2010 v 14:53 | Šílenej & Bičik
Šílenej & Bičik

Nečumte tak blbě, nejsme žádní upíří magoři, ale tahle knížka stojí za to! Neni tam žádná Belluše ani přitroublá Elena! (viz knížka, v seriálu je docela snesitelná) Ale překvapivě holka, co nepostrádá mozek a to se nevidí moc často. A hlavně je tam všeobecně uznávaný bůh v (nejčastější) podobě Bena Barnese, vychcanej žhář a ještě k tomu všemu jeden věčně zhulenej a pěkně vychcanej týpek.
 
 

Reklama